ارز دیجیتال

تکرار سرنوشت بیت کوین برای اتریوم؛ ریزش قیمت با عرضه قراردادهای آتی CME

همانند آنچه برای بیت کوین اتفاق افتاد، قرارداد آتی اتریوم در بورس کالای شیکاگو (CME) در ماه اول خود در بازار نزولی قرار گرفته است.

قراردادهای آتی (فیوچرز) به سرمایه‌گذاران سازمانی اجازه می‌دهد تا در برابر ریسک حرکات قیمت یک دارایی، پوششی ایجاد کنند. بورس کالای شیکاگو درست همانند بیت کوین، قبل از آنکه اتریوم به بالاترین قیمت خود صعود کند بازار معاملات آتی آن را راه‌اندازی کرد. از این لحاظ جای تعجب نیست که ماه اول راه‌اندازی این بازار با ارائه امکان فروش استقراضی (Short) بازاری خرسی باشد.

اولین ماه بازار معاملات آتی اتریوم در بورس کالای شیکاگو CME

دژاوو در قرارداد آتی ارزهای دیجیتال

CME بازار قرارداد آتی اتریوم را در ۸ فوریه راه‌اندازی کرد که در آن زمان قیمت ETH معادل ۱۶۰۰ دلار بود. در ۲۱ فوریه معروف‌ترین آلتکوین بازار به رکورد قیمتی ۲۰۵۰ دلار دست یافت و از آن زمان تا کنون حدود ۳۰٪ ریزش قیمت را تجربه کرده است. در زمان نگارش این مقاله قیمت هر واحد اتر معادل ۱۴۳۲.۲۰ دلار است که حدودا ۱۰٪ کمتر از زمان عرضه این بازار بوده است.

از زمان شروع به کار این معاملات در بورس کالای شیکاگو، عملکرد اتریوم به نسبت بیت کوین بسیار ضعیف‌تر بوده است، قابل ذکر است که در گذشته زمانی که برای اولین بار معاملات آتی BTC در این بازار راه‌اندازی شد، این ارز نیز عملکردی به شدت ضعیف‌تر از اتریوم از خود نشان داده بود.

 

خلاصه وضعیت بازار آتی اتریوم در cme

در سال ۲۰۱۷ بعد از راه‌اندازی معاملات آتی بیت کوین، این ارز به رکورد قیمت خود دست پیدا کرد و یک هفته بعد قیمت آن سقوط کرد. همین اتفاق برای اتریوم نیز بعد از سه سال رخ داده است. البته که بازار بعد از آن صعودی شد و انتظار می‌رود همین روند نیز برای اتریوم تکرار شود.

بورس کالای شیکاگو (CME) گزارش داده است که اندازه قراردادها در ۲۳ فوریه به بالاترین میزان خود به تعداد ۲۰۹۲ معامله رسیده است. این تعداد قرارداد تا روز گذشته به ۷۴۹ معامله کاهش یافته است.

از آنجا که اتریوم ۲.۰ در شرف راه‌اندازی است و رشد فزاینده فرصت‌های استیکینگ یا سهام گذاری، قیمت اتریوم را به سمت رکوردهای جدید سوق می‌دهد، انتظار می‌رود قراردادهای آتی بلند مدت روندی صعودی‌تر را دنبال کنند.

دورنمای قیمت اتریوم

در زمان نگارش این خبر، ارز دیجیتال ETH نسبت به روز گذشته ۷٪ صعود داشته است و در ۷ روز گذشته حدودا ۲۳٪ کاهش قیمت را تجربه کرده است. این در حالیست که در ۲۸ فوریه اتریوم به پایین‌ترین میزان قیمت خود در یک ماه اخیر رسید و سطح ۱۳۰۰ دلار را لمس کرد و مجددا به کانال ۱۴۰۰ دلاری وارد شده است.

در این قیمت، سطح حمایت بسیار قوی وجود دارد و اتریوم برای حفظ مومنتوم خود باید بالاتر از آن قرار داشته باشد. ریزش مجدد ممکن است تا ۱۲۰۰ دلار اتفاق بیفتد. با این حال در صورت ادامه روند صعودی مقاومت ۱۶۰۰ دلاری در پیش روی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا