ارز دیجیتال

سرویس انتخاب نام اتریوم ( ENS ) توکن حاکمیتی خود را عرضه می کند

سرویس انتخاب نام اتریوم (ENS) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که یک توکن حاکمیتی راه‌اندازی خواهد کرد و برنامه‌های نمایندگی را خواهد پذیرفت.

به نقل از کریپتوبریفینگ، برنتلی میلگن، مدیر عملیات این سرویس امروز درخواستی را منتشر کرد و در آن، نیاز پروژه به سازمان خودگردان غیرمتمرکز و نمایندگان را تشریح کرد.

اگرچه وی می‌گوید این پروژه تا حد زیادی به‌خودی‌خود عمل می‌کند اما مواردی در این پروژه هنوز هم به نیروی انسانی احتیاج دارند. به‌ عنوان مثال، برای مدیریت دسترسی به منابع مالی در خزانه این پروژه، همراه با سایر الزاماتی که در طول زمان به وجود خواهند آمد به افراد واقعی احتیاج است.

به همین خاطر قرار است در این پروژه توکن حاکمیتی راه‌اندازی شود که از آنها یا با واگذاری برای حق رای و یا با تخصیص آنها به اعضای فعال‌تر برای رای دادن به تصمیم‌ها استفاده خواهد شد.

مراحل راه‌اندازی این توکن از قبل آغاز شده و روند درخواست آن از امروز و به مدت یک هفته تا ۸ نوامبر (۱۷ آبان) ادامه خواهد داشت.

نام‌ها هنوز هم ارزش اصلی را دارند

به نظر نمی‌رسد که توکن حاکمیتی پروژه انتخاب نام اتریوم (ENS) ارزش بازاری داشته باشد. در عوض، این نام‌های دامنه‌ها است که در این پروژه دارای ارزش هستند و توسط کاربران عادی خرید و فروش می‌شوند.

سرویس ENS این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا یک نام دامنه را به آدرس هگزادسیمال کیف پول اتریوم خود مرتبط کنند.

در حال حاضر در بستر این سرویس، ۴۰۲،۰۰۰ نام دامنه وجود دارد و از این حیث آن را به بزرگترین سرویس انتخاب نام بلاکچینی تبدیل می‌کند. جالب است بدانید این سرویس حمایت نام‌های بزرگی چون کوین بیس و Budweiser را دارا است.

شایان ذکر است این پروژه در سال ۲۰۱۹ نام‌هایش را به توکن NFT تبدیل کرد و این امکان را برای کاربران فراهم نمود تا آنها را در اوپن‌سی و دیگر بازارها معامله کنند. گفتنی است این توکن‌ها در ۹۰ روز گذشته ۱۶۱۷ واحد اتریوم معادل با ۶.۹ میلیون دلار معامله داشته‌اند.

هشدار کلاهبرداری

جف لايو (Jeff Lau) یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم در خصوص کلاهبرداری‌های مشابه این پروژه هشدار داد.

هشدار کلاهبرداری پیرامون ENS

وی با تاکید بر اینکه توکن این پروژه فعلا عرضه نشده است و در هفته آتی راه‌اندازی می‌شود خاطر نشان کرد اکنون هیچ گزینه‌ای برای دریافت توکن ENS وجود ندارد و هیچ ماژولی برای سپرده‌گذاری (استیکینگ) یا کسب سود (ییلد فارمینگ) وجود ندارد. بنابراین هر گونه استخری که ادعا کند توکن ENS را می‌پذیرد کلاهبرداری است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا