ارز دیجیتال

با رشد بازار ارزهای دیجیتال، قیمت XRP همچنان ثابت است

قیمت XRP در روز ۱۴ ژانویه (۲۵ دی) تا حدی ثابت مانده است؛ حتی با این که بازار ارزهای دیجیتال پهنای بالای ۱۵۰ میلیارد دلار را در مارکت کپ خود تجربه کرد.

در اوایل این هفته سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام کرد که مارک پی. برگر (Marc P. Berger) مدیر اجرایی این کمیسیون، از این سمت کناره گیری می‌کند. برگر ریپل را با ۱.۳ میلیارد دلار جذب سرمایه، به دادگاه کشانده بود.

برگر جایگاه خود را در آخر ماه ژانویه (دو هفته بعد) ترک می‌کند، در حالی که تنها ۵ ماه در این جایگاه خدمت می‌کرد. او تا سال ۲۰۱۷ به عنوان مدیر ناحیه نیویورک خدمت می‌کرد و پس از آن،‌ در آگوست (مرداد) در بخش اجرایی SEC‌ منتصب شد.

خبر رسمی این موضوع در سایت SEC در ۱۲ ژانویه (۲۳ دی) منتشر شد. در این خبر آمده که برگر بر علیه تعدادی از شرکت‌ها بسیار شدید عمل کرده و آنها را به جرائم افراطی متهم کرده است.

این موارد شامل تلگرام نیز می‌شود، که به این شرکت دستور داده شد تا بیش از ۱.۲ میلیارد دلار را به خاطر فروش غیرقانونی توکن، به سرمایه گذاران مربوطه جریمه پرداخت کند. برگر در محاکمه اخیر ریپل حضور داشت؛ جایی که مدیران بنیاد ریپل به فروش ۱.۳ میلیارد توکن ثبت نشده و غیرقانونی متهم شده بودند. البته این دادگاه در غیاب برگر نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

برگر همچنین بر علیه شرکت‌های JP Morgan ،Robinhood، Deutsche Bank AG، Herbalife و Stryker Corp نیز اقداماتی انجام داده است.

قیمت XRP

با ریزش ۷۶ درصد از قیمت XRP در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹)، این کوین توانست ۶۸ درصد از ارزش خود را بازیابی کند؛ اما ارزش فعلی XRP بر روی ۰.۲۹ دلار باقی مانده است.

قیمت این کوین همچنان از روز پنجشنبه ثابت مانده، در حالی که مابقی بازار در حال رشد مجدد هستند. قیمت فعلی این کوین، ۰.۲۹۴۸ (در زمان نگارش مقاله) است و نسبت به هفته پیش، ۳.۲۸ درصد نزول کرده است. حجم بازار XRP نیز در زمان نگارش این مقاله، ۱۳.۵ میلیارد دلار است.

قیمت XRP

رشد ۳۰ درصدی توکن DOT متعلق به پلتفرم پولکادات در صبح امروز، باعث شد به جایگاه ششم بازار ارزهای دیجیتال صعود کند. اگر DOT همین مقدار نیز صعود کند، ممکن است بتواند جای XRP را بگیرد. قیمت بیت کوین نیز در روز پنجشنبه ۲۵ دی، در بالای ۳۸۰۰۰ دلار قرار دارد و اتر نیز با رشد ۱۱.۴ درصدی، به حدود قیمتی ۱۱۷۰ دلار بازگشته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا