ارز دیجیتال

استقبال آمریکا ی لاتین از رمزارزها

یکی از سناتورهای اروگوئه لایحه‌ای به منظور “استفاده مشروع، قانونی و ایمن در مباحث تجاری مرتبط با تولید، تجاری‌سازی و پذیرش پرداخت‌های رمزارزها” را اعلام کرد.

به نقل از کوین تلگراف، خوان ساتوری (Juan Satori) یکی از سناتورهای اروگوئه پیش‌نویس لایحه‌ای به منظور قانونگذاری رمزارزها و امکان‌پذیر ساختن کسب‌وکارها در خصوص پذیرش پرداخت‌های رمزارزها را اعلام کرد.

ساتوری به جمع سیاستمداران کشورهای آمریکایی جنوبی پیوست که به دنبال پذیرش گسترده رمزارزها هستند.

این سناتور طرفدار رمزارزها در تاریخ ۴ آگوست (۱۳ مرداد) در توییتر نوشت:

امروز لایحه‌ای ارائه می‌دهیم که به دنبال استفاده مشروع، قانونی و ایمن در مباحث تجاری مرتبط با تولید و تجاری‌سازی ارزهای دیجیتال در کشور اروگوئه است.

در این لایحه پیشنهاد شده است که رمزارزها توسط قانون شناخته و پذیرفته شوند و در تمام کسب‌وکارهای قانونی مورد پذیرش واقع گردند. بر اساس این لایحه، رمزارزها به عنوان ابزار پرداخت معتبر در نظر گرفته می‌شوند و به دارایی‌هایی قانون مشمولیت امور مالی افزوده می‌شوند.

ساتوری عضو حزب ملی کشور اروگوئه است که حزب حاکم این کشور محسوب می‌شود و ۱۰ کرسی از ۳۰ کرسی مجلس سنا را در اختیار دارند. در صورتی که این لایحه حمایت لازم را کسب کند، دولت سه نوع مجوز برای کسب‌وکارهایی که از رمزارزها استفاده می‌کنند صادر خواهد کرد. مجوز اول به شرکت‌ها امکان می‌‌دهد تا همانند واسطه، تمام رمزارزها به غیر از تراکنش‌هایی با مبدا غیرمالی را معامله کنند.

مجوز دوم به نهادهای تاییدشده امکان می‌دهد تا رمزارزها را ذخیره، حفظ و از آن محافظت کنند. مجوز شوم نیز صدور رمزارزها یا توکن‌های چندمنظوره با ویژگی‌های مالی را امکان‌پذیر می‌سازد.

دبیرخانه ملی مبارزه علیه پولشویی و تامین بودجه تروریسم کشور اروگوئه (SENACLAFT) وظیفه قانونگذاری، کنترل و حسابرسی دارندگان این مجوزها را به عهده خواهد داشت.

ساتوری بیان کرده است که تعداد افرادی که در رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده‌اند در مقایسه با جمعیت این کشور بسیار اندک است. وی بر اهمیت پذیرش و قانونگذاری رمزارزها به منظور ارتقا و بهبود سرمایه‌گذاری و محافظت از سرمایه‌گذاران تاکید کرده است.

کلمبیا به دنبال امنیت رمزارزها

اقدام اخیر کشور اروگوئه در بین اقدامات کشورهایی قرار می‌گیرد که به دنبال پذیرش رمزارزها هستند. از این کشورها می‌توان به پاراگوئه اشاره کرد که ماه گذشته، لایحه‌ای در خصوص بیت کوین تصویب کرده است. در این بین، کشور پاناما نیز به دنبال پذیرش رمزارزها در سراسر این کشور است و آرژانتین نیز به دنبال تصویب لایحه‌ای برای پرداخت حقوق کارگران با رمزارزها است.

کلمبیا نیز وارد این عرصه شده است. مائوریتسیو تورو (Mauricio Toro) یکی از سناتورهای کلمبیا در تاریخ ۲۷ جولای (۵ مرداد) لایحه‌ای با هدف محافظت از مشتریان و صرافی‌های رمزارزها معرفی کرده است.

تورو در توییتر بیان کرده است که این لایحه به دنبال تضمین امنیت در تراکنش‌های رمزارزها، حذف بازار سیاه و ارتقای رمزارزها به عنوان جایگزینی برای سیستم بانکی سنتی است.

در صورت تصویب این لایحه، صرافی‌های رمزارز مستقر در این کشور ملزم به ثبت خود در دفترخانه تجاری کشور کلمبیا می‌شوند.

شرکت‌ها باید مطابق با قوانین ضدپولشویی و تامین بودجه تروریسم، اجرای برنامه آگاهی‌سازی مشتریان و اقدامات نظارتی دقیق نظیر گزارش فعالیت‌های مشکوک یا غیرمعمول به واحد اطلاعات و تحلیل امور مالی فعالیت کنند.

در کشور اسپانیا، حزب مردم نیز لایحه‌ای به منظور قانونی‌‌سازی استفاده از رمزارزها و فناوری بلاک چین برای امور بیمه‌ای و رهن املاک ارائه داده است.

این لایحه، بانک‌های اسپانیا را به استفاده از فناوری بلاک چین برای مدیریت امور بیمه‌ای و رهن املاک دعوت کرده است. این اقدامات با فرایندهایی که از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند کاملا به صورت خودکار صورت خواهد گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا