ارز دیجیتال

سود نجومی همسر ایلان ماسک از فروش توکن NFT به ارزش ۵.۸ میلیون دلار

خواننده کانادایی Grimes، همسر ایلان ماسک توکن‌های NFT خود را از طریق سایت  Nifty Gateway به فروش گذاشت و در کمتر از ۲۰ دقیقه، ۵.۸ میلیون دلار به دست آورد.

این آرتیست با همکاری برادرش مک بوچر، در ۲۸ فوریه اولین مجموعه NFTهای خود را با نام WarNymph راه‌اندازی کردند. این مجموعه از المان‌های افسانه‌شناسی و آینده‌نگاری استفاده می‌کند تا جهان Oth3rkin را ایجاد کند، به طوری که مجموعه WarNymph شامل خدایانی است که در قلمروی خیالی به نبرد تباهی می‌پردازند

در سایت Nifty Gateway درباره این اثر آمده است:

الهه نئوجنسیس WarNymph است. وی با نیروی ویرانگر ایده‌های منسوخ و فساد سیستماتیک که آینده را تهدید می‌کنند به مبارزه می‌‌پردازد. وی دارای قدرت احیای دائمی است که به صورت طفولیت ابدی جلوه می‌کند که طی آن، پوست قدیمی فساد خود را جدا می‌کند.

این مجموعه از چند اثر هنری تشکیل شده بود. ۴ نقاشی از طریق قرعه‌کشی فروخته شد، ۳ تصویر از طریق مزایده بدون کلام و یک قطعه منحصر به فرد از طریق مزایده قانونی به فروش گذاشته شدند.

هرکدام از این آثار تصویر فرشتگان نوزادی را نشان می‌دهد که یادآور سناریوهایی از فیلم‌های مختلف است. ایده‌هایی مانند مجموعه فیلم ماتریکس و یا مونولیث یا همان شی فلزی فیلم سیاره میمون‌ها در این آثار به کار رفته است.

توکن های NFT مربوط به خواننده کانادایی فروحته شد

۴ اثر هنری که در بالا اشاره شد هر کدام به قیمت ۲۰ دلار ارزش گذاری اولیه شدند و از هر کدام تا ۱۰۰ نسخه موجود بوده است. بیش از ۱۳۰۰۰ نفر برای خرید ثبت نام کردند که خریدار هر کدام از این آثار از طریق قرعه کشی انتخاب می‌شد.

در مزایده بدون کلام برگزار شده، ده نسخه از ۳ اثر دیگر به فروش گذاشته شد. خریداران سفارشات خود را به صورت ناشناس، از ۷۷۰۰۰ دلار تا ۱۱۱۰۰۰ دلار ثبت کردند.

گران‌ترین NFT فروخته شده در این حراجی، Death of the Old نام داشت. نقاشی‌ای که در آن فرشته‌های کوچکی به دور صلیبی درخشان در حال پرواز هستند و به همراه آن یک قطعه دمو از آثار این هنرمند وجود داشت. این قطعه از طریق حراج معمولی به فروش گذاشته شد که برنده حراجی بابت این اثر تقریبا ۳۸۹۰۰۰ دلار پرداخت کرد.

این خواننده محبوب کانادایی همسر ایلان ماسک مشهور است.پس از آنکه ایلان ماسک برای شرکت تسلا ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خرید و اعلام کرد که برای پسر ۹ ماهه خود ارز دوج کوین نگهداری می‌کند، حالا تمام خانواده او درگیر ارزهای دیجیتال شده‌اند.

این خواننده بعد از راه‌اندازی آثار هنری توکنیزه خود به بزرگ‌ترین خواننده فعال در حوزه ارزهای NFT تبدیل شده است. او همچنین اعلام کرده است که به تولید این آثار ادامه می‌دهد. همچنین بخشی سود حاصل از فروش توکن‌های NFT خود را به شرکت کربن ۱۸۰ اهدا خواهد کرد. این شرکت غیر دولتی در زمینه کاهش آلاینده‌های کربنی فعالیت می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا