بازارهای داخلی

پیش‌بینی قیمت دلار فردا ۲۲ آبان ۹۹ / ارزانی دلار ادامه دارد؟

روز چهارشنبه دلار بازار آزاد در کانال ۲۷ هزار تومان نوسانات منفی را پشت سر گذاشت و دلار صرافی ملی نیز یک روند نزولی را طی کرد و ۲۷ هزار تومان قیمت‌گذاری شد. آیا این روند در فردا هم تکرار می‌شود؟

امروز چهار خبر منشر شده‌اند که هرکدام به نوعی سیگنالی برای کاهش قیمت ارز محسوب می‌شود که در نهایت این چنین عواملی باعث شده دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران به تجارت‌نیوز بگوید به دلیل روند کاهشی قیمت دلار و انس جهانی پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا فردا کمی کاهش یابد.

اما آن چهار خبر چه هستند؟

ـ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کره جنوبی پس از مطرح شدن توافق ۲۵ ساله ایران و چین به تهران پیام داد و برای آزادی سازی پول‌های ایران اعلام آمادگی کرد.

ـ رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت با همه توان به دنبال متعادل کردن نرخ ارز و کاهش قیمت کالاهای اساسی است، گفت: هدف ما لغو تحریم‌ها و تعامل سازنده با جهان است و هر جا و هر فرصتی برای این کار مهیا باشد اقدامات خود را انجام خواهیم داد و هیچ‌کس حق فرصت‌سوزی ندارد.

ـ معاون سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: متوسط فروش نفت تاکنون ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه در روز بوده است.

ـ در حالی که تنها ۲۰ درصد از درآمد نفتی پیش‌بینی شده برای شش ماهه نخست امسال محقق شده، اما سیگنال‌هایی برای افزایش درآمدهای نفتی حاصل فروش نفت در ماه‌های آینده وجود دارد که اگر محقق شود می‌تواند بازار ارز را متاثر کند. به گفته علی ماجدی، انتظار می‌رود از اسفند امسال درآمدهای نفتی ایران افزایش یابد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا