ارز دیجیتالبازارهای خارجی

هاردفورک مهم بیت کوین کش تا ۴ روز دیگر اجرا می شود

بیت کوین کش که خود هاردفورکی از بیت کوین است به دنبال ایجاد هاردفورک دیگر است. از این رو برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال اعلام کرده‌اند که اقدامات لازم برای انجام آن را، پشتیبانی خواهند کرد.

برخی از ارائه دهندگان زیرساخت‌های شخص ثالث از برنامه احتمالی برای پشتیبانی آپدیت جدید بیت کوین کش خبر داده‌اند. این بروزرسانی مطابق برنامه در تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۲۰ (هفته آینده) صورت خواهد گرفت. صرافی Hitbtc اعلام کرده که در تاریخ بروزرسانی این شبکه بلاکچین تراکنش‌های رمز ارز BCH را در این صرافی متوقف خواهد کرد. براین اساس، در صورت وقوع هاردفورک در این شبکه بلاک چین، به همه کاربران این صرافی که پیش از این بیت کوین کش داشته‌اند، رمز ارز جدید این هاردفورک را اعطا خواهد کرد. علاوه‌براین صرافی کراکن نیز برای این هاردفورک اعلام همکاری کرده و پیش‌نیازهای لازم برای ایردراپ رمز ارز جدید بیت کوین کش را به کاربران خود ارائه خواهد داد.

هاردفورک بیت کوین کش
شبکه بلاکچین بیت کوین کش در تاریخ ۱۵ نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی هاردفورک خود انجام می‌دهد. هدف از انجام این هاردفورک، افزودن ویژگی الگوریتم بازتنظیم سختی شبکه تحت عنوان DAA است.

اختلاف میان توسعه دهندگان بیت کوین کش؛ آیا این شبکه دوباره فورک می شود؟
در پی انتشار طرح پیشنهادی که مورد اقبال برخی از توسعه‌دهندگان این شبکه قرار گرفته، این شبکه دچار انشعاب خواهد شد. این طرح پیشنهادی قرار است تغییراتی را بر روی کد بیت کوین ABC ایجاد کند. در این بین ۶ نود این شبکه از این تغییرات استقبال نکرده و تغییرات جدید را بر روی نسخه نرم‌افزاری خود اعمال نخواهند کرد. به همین دلیل هاردفورکی در این شبکه اتفاق خواهد افتاد.

به دنبال این طرح پیشنهادی بیت کوین ABC در یک اقدام غافلگیرکننده اعلام کرد که یک نسخه نرم‌افزاری بدون اعمال تغییرات جدید و سازگار با شبکه بیت کوین کش ارائه خواهد داد که این نسخه سازگار با بقیه نودها و سرویس‌گیرندگان آن خواهد بود. آنها در این باره گفته‌اند که:

فضای بیزینس کاملات آزادانه است و هرکس مختار است که از میان این دو یکی را برگزیند.

فضای بیزینس کاملا آزاد است و هرکس مختار است که از میان این دو یکی را برگزیند.

واکنش فعالان بازار به هاردفورک بیت کوین کش
تعداد بسیار زیادی از کاربران شبکه‌های احتماعی این نظر بیت کوین ABC را ترفندی برای عادی نشان دادن شرایط برداشت کرده‌اند. آنها معتقدند که این اقدام، آخرین تلاش برای باقی ماندن ارتباط میان آنهاست. همانند همیشه، ABC می‌تواند هرکاری را که می‌خواهد با کد خود انجام دهد. یکی از کاربران اعلام کرده که من امیدوارم که هیچ کس فریب نخورد.طبیعتا این شبکه به دنبال حفظ جامعه خود است و این اقدامات تنها همین معنا را دارد.

با این حال پلتفرم معاملاتی Hitbtc پشتیبانی خود را از انجام این فورک اعلام کرده است. این صرافی ارز دیجیتال اعلام کرده که در صورت وقوع انشعاب در این شبکه بلاک چین، از هر دو شبکه پشتیبانی خواهد کرد. این صرافی اعلام کرده است که هر کاربری که بیت کوین کش را در این صرافی خریداری کرده، در صورت ایجاد کوین جدید، با نرخ یک به یک و به ازای هر یک واحد از کوین BCH، کوین هاردفورک این شبکه را دریافت خواهد کرد. همچنین این صرافی در مورد نماد این ارز دیجیتال در صرافی Hitbtc اعلام کرده است که تصمیم برای اینکه کدام یک از این دو ارز دیجیتال با نماد BCH در این صرافی معامله می‌شود را به زمانی پس از انجام این هاردفورک موکول کرد. صرافی کراکن نیز از این هاردفورک پشتیبانی کرده و تقریبا برنامه مشابه صرافی Hitbtc را در دستور کار خود قرار داده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا