اقتصادی

عرضه گوشت قرمز در مرداد ۵درصد افزایش یافت

 براساس گزارش مرکز آمار و نتایج طرح آمارگیری کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه مرداد  سال جاری، وزن گوشت قرمز عرضه‌شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در مرداد ۱۴۰۱ جمعاً ۵٥٬٦٠٥ تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ۲٧٬٢٩٥ تن، ۴٩٫١ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است. گوشت گوسفند و بره با ۲۳٬٩٨٤ تن، بز و بزغاله با ۳٬٤٠٣  تن، و سایر انواع دام با ٩٢٣ تن، به‌ترتیب ۴٣٫١ درصد، ۶٫١ درصد و ۱٫۷ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در مرداد ۱۴۰۱ با ماه مشابه سال ۱۴۰۰ نشان‌دهنده افزایش ٥ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. مقدار عرضه گوشت در مرداد ۱۴۰۱ نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۰ برای گوسفند و بره ۱٩ درصد و گاومیش و بچه‌گاومیش ١ درصد افزایش، و برای بز و بزغاله ۱ درصد، گاو و گوساله ٣ درصد و شتر و بچه‌شتر ٨ درصد کاهش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در مرداد ۱۴۰۱ نسبت به ماه قبل (تیر) در حدود ٧ درصد افزایش داشته است.

نمودار

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا