تکنولوژی

بلومبرگ: آیفون ۱۴ احتمالا با طراحی کاملا متفاوتی معرفی می‌شود

تاکنون گزارش‌های مختلفی در مورد تغییرات طراحی آیفون اپل منتشر شده و حالا «مارک گورمن» خبرنگار «بلومبرگ» می‌گوید  آیفون ۱۴ به صورت کامل باز طراحی خواهد شد.

در گزارش بلومبرگ به این نکته اشاره شده که سری آیفون ۱۳ با تغییرات طراحی محدودی معرفی شد ولی قرار نیست همین سناریو برای آیفون ۱۴ تکرار شود و اپل برای نسل بعدی خود برنامه‌های مختلفی را دنبال می‌کند.

«مینگ-چی کو» تحلیلگر معتبر اپل پیشتر در گزارش‌های خود اعلام کرده که اپل قصد دارد آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو را با روزنه مخصوص دوربین سلفی به بازار عرضه کند. یکی از منابع آگاه بازار نیز پیشتر رندرهایی منتسب به آیفون ۱۴ منتشر کرده بود که دستگاهی مجهز به روزنه مخصوص دوربین سلفی در بالای نمایشگر را نشان می‌دهد و در طراحی آن خبری از بریدگی بالای نمایشگر نبود.

«جان پروسر» یکی دیگر از منابع آگاه نیز طراحی روزنه مخصوص دوربین سلفی را برای نسل بعدی آیفون تایید می‌کند. وی ادعا می‌کند که آیفون ۱۴ پرو مکس فاقد بریدگی بالای نمایشگر خواهد بود.

از سوی دیگر، در برخی گزارش‌ها نیز به این موضوع اشاره شده که اپل در نسل بعدی آیفون دیگر قصد ندارد نسخه مینی را به بازار عرضه کند و بیشتر تمرکز خود را روی آیفون ۱۴ پرو مکس گذاشته است. در نتیجه آیفون ۲۰۲۲ احتمالا شامل نسخه‌های معمولی، مکس و دو مدل نسخه پرو خواهد بود.

مینگ-‌چی کو در گزارشی اعلام کرده بود که کوپرتینونشین‌ها روی توسعه آیفون با تاچ آیدی زیر نمایشگر کار می‌کنند، اما هنوز مشخص نیست که این فناوری به نسل بعدی آیفون برسد یا خیر. این تحلیلگر معروف در گزارش اخیر خود به این نکته اشاره کرده بود که این ویژگی احتمالا در آیفون ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد و اپل احتمالا در سال ۲۰۲۴ از آیفون تاشو نیز رونمایی خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا