ارز دیجیتال

صرافی کوین‌بیس ۵۰۰ میلیون دلار رمز ارز را به ترازنامه مالی خود اضافه می‌کند

صرافی محبوب و شناخته‌شده رمزارز کوین‌بیس طی بیانیه رسمی در وبسایت خود، تغییرات گسترده در سیاست‌های سرمایه‌گذاری و امور مالی خود بر روی رمزارزها را اعلام کرد.

به نقل از سایت کوین‌بیس، در این بیانیه آمده است:

ما به اقتصاد کریپتو باور داریم، آینده‌ای که در آن تراکنش‌های اقتصادی نظیر خرید، فروش، خرج کردن و کسب درآمد بر اساس رمزارزها خواهد بود. محصولات ما به دنبال آن هستند تا با اعتمادسازی نسبت به رمزارزها و استفاده آسان آنها برای مشتریان سراسر جهان، این چشم‌انداز را به واقعیت تبدیل کند.

امروزه اکثر تراکنش‌های مالی صرافی کوین‌بیس نظیر نحوه پرداخت به فروشندگان، پرداخت حقوق کارمندان یا سرمایه‌گذاری هم‌چنان عمدتا به ارز فیات متکی است. این صرافی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد تا به نمونه و الگو سایر شرکت‌ها تبدیل شود و بر سرمایه‌گذاری و پذیرش گسترده رمزارزها و گسترش کاربرد آنها تاثیر بسزایی داشته باشد. کوین بیس این امر را با نحوه فعالیت کسب‌وکار خود آغاز می‌کند.

در این بیانیه آمده است:

به منظور دستیابی به این هدف، تغییر در سیاست سرمایه‌گذاری خود را اعلام می‌کنیم. ما به سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری در پورتفولیو رمزارزهای مختلف متعهد شده‌ایم. در این مسیر، ۱۰ درصد از درآمد خالص سه ماهه خود را به این پورتفولیو اختصاص خواهیم داد. این موضوع بدان معنا است که ما به اولین شرکت حاضر در بورس تبدیل می‌شویم که اتریوم، رمزارزهای مبتنی بر گواه اثبات سهام، توکن‌های دیفای و بسیاری از رمزارزهای تحت پشتیبانی پلتفرم خود و همچنین بیت کوین در ترازنامه مالی شرکت قرار داده‌ایم.

سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها پیرو کل موجودی تحت تصدی کوین بیس خواهد بود. این موضوع بدان معنا است که مشتریان، استراتژی سرمایه‌گذاری این صرافی را جهت خواهند داد. سرمایه‌گذاری Coinbase طی چندین سال و با استفاده از استراتژی میانگین هزینه دلاری خواهد بود.

ما سرمایه‌گذاران بلندمدت هستیم و تنها تحت شرایط ویژه‌ای نظیر حذف رمزارز از پلتفرم خود، کریپتوی مورد نظر را از فهرست سرمایه‌گذاری کنار خواهیم گذاشت. تمام معاملات از طریق میز فرابورس (OTC) و یا خارج از صرافی انجام خواهد شد تا از هرگونه تناقض منافع با مشتریان خود جلوگیری شود.

ممکن است به مرور زمان و با بالغ‌تر شدن اقتصاد کریپتو، سرمایه‌گذاری کوین‌بیس نیز افزایش یابد. این صرافی رمز ارز در اعلامیه خود عنوان کرد:

معتقدیم که در آینده، شرکت‌های بیشتری اقدام به نگهداری و سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها می‌کنند. امیدواریم با استفاده از رمزارزهای بیشتر در فعالیت‌های مالی خود، گامی دیگر در مسیر ایجاد اقتصاد کریپتوی آزادتر و پویاتر برداریم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا