بورس

اخطار سازمان بورس به هیات مدیره مجموعه شستا

پیرو نامه های شماره ۱۲۲/۸۸۰۴۴ و ۱۲۲/۸۸۰۶۲ مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ در خصوص لزوم ارائه صورتجلسه هیئت مدیره و سایر مستندات مربوط به عزل مدیرعامل قبلی و تعیین سرپرست برای شرکت، به استحضار می‌رساند؛ تاکنون مدارک مذکور به این سازمان ارائه نگردیده است. همچنین مطابق مفاد دستورالعمل تأیید صلاحیت حرفه ای مدیران نهادهای مالی، هر شخص قبل از انتصاب و قبولی سمت مدیر عاملی هر یک از شرکتهای ثبت شده نزد این سازمان به عنوان نهادمالی، موظف به اخذ گواهی تأیید صلاحیت از این سازمان می باشد

همچنین مطابق اخبار منتشر شده در خبرگزاری ها مبنی بر عدم ایفای تعهدات شستا برای پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی و درخواست سازمان تأمین اجتماعی به عنوان سهامدار عمده جهت برکناری وی و تعیین سرپرست برای شرکت، به استحضار می‌رساند؛ تصمیم گیری در خصوص عزل و نصب مدیر عامل مطابق قوانین و مقررات و اساسنامه شرکت از وظایف هیئت مدیره می‌باشد. لذا ضروری است ضمن رعایت قوانین و مقررات، توضیحات کامل به همراه مستندات مربوطه در این خصوص در اسرع وقت به این سازمان ارائه گردد.

شایان ذکر است هر گونه پرداخت بابت سود سهام به سهامداران شرکت قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و تصویب سود تقسیمی در مجمع مذکور خلاف قوانین و مقررات و غیر قانونی می باشد.

مزید اطلاع، مسئولیت اطلاع رسانی نامناسب شرکت و تصمیم گیری نادرست سرمایه‌گذاران بالقوه و بالفعل بر عهده مدیران شرکت می‌باشد. در این رابطه نظر جنابعالی و مدیران شرکت را در خصوص مسئولیت مدیران در قبال رعایت دقیق قوانین و مقررات به مفاد قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران و دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار و دستورالعمل انضباطی ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران جلب می نماید.

4c8a9da5-c4e5-45a4-af18-63e6e98ddea3

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا