ارز دیجیتال

توانیر: از ورود غیرمجاز ماینرهای چینی به کشور به شدت جلوگیری شود

مدیرعامل توانیر در مورد ورود دستگاه‌های غیرمجاز استخراج رمز ارز از چین به کشور به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هشدار داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از خبرگزاری دانشجو محمدحسن متولی‌زاده رییس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت توانیر در مورد احتمال افزایش ورود دستگاه‌های غیرمجاز استخراج رمز ارز و لزوم در نظر گرفتن تمهیدات سخت‌گیرانه‌تر به مویدی خرم آبادی رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نامه نوشت.

در این نامه به تاریخ ۲۸ تیرماه سال جاری آمده است:

با عنایت به اخبار منتشره در رسانه‌های کشور چین و همچنین رسانه‌های جهانی، دولت چین در حال اعمال سیاست‌های بسیار سخت‌گیرانه جهت ممنوعیت استخراج رمز ارز‌ها در چین می‌باشد و این امر باعث خروج اکثریت قریب به اتفاق دستگاه‌های استخراج رمز ارز از کشور مذکور خواهد شد که بیش از ۵۰ درصد ظرفیت استخراج رمزارز‌ها در کل دنیا را به خود اختصاص داده است.

متولی‌زاده در ادامه این نامه عنوان کرده است:

از آنجایی که قیمت حامل‌های انرژی در ایران به صورت یارانه‌ای و ناچیز در مقایسه با قیمت‌های جهانی عرضه می‌شود، احتمال ورود تعداد زیادی از دستگاه‌های مذکور از چین به کشورمان از طریق مبادی غیررسمی در هفته‌های پیش‌رو بسیار بالا ارزیابی می‌شود. لذا با توجه به تبعات زیان بار اقتصادی، اجتماعی و امنیتی این مساله، خواهشمند است دستور فرمایید در روز‌ها و هفته‌های آتی تمهیدات سخت‌گیرانه‌تری به منظور جلوگیری از ورود غیرقانونی دستگاه‌های استخراج رمزارز به کشور معمول فرمایند.

نامه مدیر عامل توانیر برای جلوگیری از واردات غیر مجاز ماینر از چین

رضا اردکانیان وزیر نیرو کشور نیز هفته گذشته در برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد بر اساس اطلاعات منتشر شده حدود ۱۰٪ از انرژی مصرفی که برای استخراج رمز ارزها مصرف می‌شود در جغرافیای ایران تامین می‌شود. وی در ادامه مصرف انرژی کشور چین را بین ۲۰ هزار تا ۶۰ هزار مگاوات اعلام کرد.

اردکانیان افزود:

مراکز مجاز استخراج رمز ارز ۳۲۱ مگاوات مصرف برق داشتند که از اول خرداد ماه تا آخر شهریور خاموش شدند. بر اساس آخرین آمار در مراکز غیر مجاز تاکنون ۲۰۱ هزار و ۶۳۷ ماینر غیرمجاز کشف شده است که حدود ۵۸۴ مگاوات معادل چهار نیروگاه گازی، برق مصرف می‌کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا