ارز دیجیتال

سهام صرافی بایننس به صورت عمومی عرضه خواهد شد

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس در مصاحبه اخیر خود با نیویورک تایمز در پاسخ به این سوال که چرا بایننس تصمیم گرفته است تا یکی از سرمایه‌گذاران اولیه بر روی FTX باشد، گفته است که سایر صرافی ها را به عنوان رقیب در نظر نمی‌گیرد. CZ همچنین اعلام کرد سهام این صرافی ممکن است به صورت عمومی عرضه شود.

به نقل از یوتودی، شعبه آمریکایی صرافی بایننس در صدد عرضه سهام خود به صورت عمومی است. چانگ پنگ ژائو این موضوع را در همایش مجازی ReDeFiNE Tomorrow 2021 اعلام کرد. ژائو در خصوص برنامه‌های آتی و مسائل قانونی که بایننس با آنها مواجه است اذعان داشت شعبه آمریکایی بایننس در حال بررسی این موضوع است که از طریق IPO، سهام خود را در دسترس عموم قرار دهد.

طبق گفته ژائو، شعبه آمریکای بایننس که فعالیت آن جدا از شعبه اصلی بایننس است، در حال ایجاد ساختاری است که باعث می‌شود الزامات قانونی برای عرضه IPO را محقق سازد.

ژائو در این خصوص گفته است:

شعبه آمریکایی بایننس در حال بررسی عرضه IPO است. اکثر قانونگذاران با الگوی مشخص یا داشتن دفتر اصلی و ساختار شرکتی آشنا هستند. اما در حال ایجاد ساختاری هستیم تا عرضه IPO آسان‌تر شود.

سایر صرافی ها را به عنوان رقیب در نظر نمی‌گیرم

چانگ پنگ ژائو معتقد است صنعت رمز ارزها به حد کافی اشباع نشده است. این موضوع بدان معنا است که صرافی‌های رقیب باید با یکدیگر همکاری کنند تا با کمک هم، بازار مناسبی ایجاد کنند. ژائو در این خصوص گفت:

من هرگز کسی را به عنوان رقیب در نظر نمی‌گیرم. اگر این طرز فکر را داشتم، همگی دشمن من به حساب می‌آمدند، حتی کسانی که در کسب‌وکارهای دیگر به فعالیت می‌پردازند. ذهنیت من فراتر از این موضوع است. به نظر من اکثر چیزهای این دنیا منابع محدودی ندارند.

بایننس در ماه دسامبر ۲۰۱۹ اعلام کرده است که بخشی از سهام صرافی FTX را در اختیار دارد. در آن زمان، این پلتفرم معاملاتی که در حال حاضر ارزش آن بیش از ۱۸ میلیارد دلار برآورد می‌شود، در ابتدای راه قرار داشت.

صرافی FTX طی جذب سرمایه اخیر خود توانسته است ۹۰۰ میلیون دلار سرمایه کسب کند که در بین سرمایه‌گذاران اسامی بزرگی نظیر Sequoia Capital، خانواده پاول تودور جونز و SoftBank به چشم می‌خورد. بدین ترتیب، بایننس دیگر از حامیان این صرافی نیست. این تغییر موضع از جانب بایننس باعث تعجب همگان شده است.

ژائو به فوربز گفته است بیرون آمدن از معامله با FTX صرفا بخش کوچکی از چرخه سرمایه‌گذاری بایننس بوده است، اما مشخص نیست که پشت صحنه این موضوع چه اتفاقی افتاده است.

بعضی از افراد به این موضوع مشکوک شده‌اند افزایش سختگیری‌های قانونی پیرامون بایننس ممکن است بر این تصمیم تاثیر گذاشته باشد

لوریج بالا و ریسک زیاد

بایننس و FTX پس از آنکه دسترسی شهروندان آمریکایی به این صرافی‌ها مسدود شد، شعبه‌های مخصوصی در این کشور افتتاح کردند تا با نهادهای قانونگذاری آمریکا به مشکل برنخورند.

سم بنکمن فرید (Sam Bankman-Fried) مدیرعامل FTX مدعی است اگر لوریج بالا را کنار می‌گذاشتند، اعتراض مشتریان و خبرهای زیادی را به همراه داشت. با این حال، وی تایید کرده است که این کار ممکن است بهترین تصمیم ممکن باشد.

ژائو نیز معتقد است معامله‌گران حرفه‌ای می‌توانند ریسک‌های موجود را مدیریت کنند.

ژائو: بایننس دفتر مرکزی ندارد

صرافی بایننس از جانب نهادهای قانونی سراسر جهان تحت فشار زیادی قرار گرفته است. عدم داشتن دفتر مرکزی ثبت‌شده می‌تواند منجر به افزایش سختگیری از جانب قانونگذاران شود.

ژائو در ماه می در همایش Ethereal Summit 2020 بیان کرده بود که بایننس دفتر مرکزی ندارد. طبق گفته ژائو، نداشتن دفتر مرکزی، نکته مثبت و زیبای بلاکچین است و بیت کوین نیز دفتر مرکزی ندارد.

دو ماه قبل، ژائو موضع خود را تکرار کرد و گفت که بایننس دفتر مرکزی ندارد، زیرا در خانه کار می‌کند و تیم مدیریت این صرافی در یک دفتر مشخص حضور ندارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا