ورزشی

مرفاوی: خوشحالم که سرمربیان استقلالی زیادی در لیگ داریم

درباره برتری یک بر صفر تیم فوتبال استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان در هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر، اظهار داشت: هر مدلی صحبت کنم، ممکن به دو طرف بربخورد. با کلمات هم نمی‌توانم بازی کنم و طور دیگری منظورم را برسانم، چون دوست دارم واقعیت‌ها را بگویم‌. نه مشکلی با فرهاد مجیدی دارم و نه محمود فکری اما اگر واقعیت را نگویم، خودم را فریب داده‌ام، بنابراین صحبت نکنم بهتر است. 

وی افزود: متاسفانه تا حرفی می‌زنیم، انتقاد می‌کنند که چون از استقلال رفته‌اید، شروع به انتقاد می‌کنید. حرف بزنیم سیبل انتقادهای یکسری پیج‌ها در صفحات مجازیمی‌شویم. آقایان فکر می‌کنند اگر حرف می‌زنیم در حال تخریب هستیم.

مربی پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به حضور سرمربیان پرتعداد استقلالی در تیم‌های مختلف لیگ برتر گفت: این موضوع نکته مثبتی است. بازیکنانی که سال‌ها در استقلال بازی کرده‌اند، نشان داده‌اند در امر مربیگری می‌توانند موفق باشند. من از حضور مربیان استقلالی استقبال می‌کنم و خوشحال می‌شوم. برخی‌ها می‌گویند کدام مربی استقلالی نتیجه گرفته است؟ آیا امیر قلعه‌نویی نتیجه نگرفته است؟ فرهاد مجیدی در استقلال چه نتایجی کسب کرده؟ محمود فکری نفت مسجدسلیمان را از لیگ دسته اول به لیگ برتر آورد. جواد نکونام هم پیراهن استقلال را پوشیده و کار می‌کند. علیرضا منصوریان و مهدی رحمتی نیز در تیم‌های‌شان بد نتیجه نگرفته‌اند. قرار نیست همه مربیان در لیگ جام بگیرند.

مرفاوی در واکنش به اینکه رابطه سرمربیان استقلالی با یکدیگر خوب نیست، تصریح کرد: رقابت آنها برای موفقیت تیم‌های‌شان است. به عنوان مثال مجیدی دنبال برد استقلال بود و فکری دنبال موفقیت تیمش. آیا قبل و بعد از بازی با یکدیگر برخورد گرمی ندارند؟ آیا اگر در خیابان همدیگر را ببینند، برخوردی نخواهند داشت؟ بنابراین، طبیعی است در مسابقات هر کدام به فکر منافع تیم‌شان باشند.

وی در رابطه با اینکه شانس قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر بیشتر است یا سپاهان، گفت: پرسپولیس بازی‌های راحت‌تری در پیش دارد. سپاهان باید در هفته پایانی با استقلال بازی کند. پرسپولیس دو امتیاز بیشتر دارد و به لحاظ روحی آماده قهرمانی است، هر چند که فوتبال را نمی‌توان پیش‌بینی کرد و ممکن است معادلات زیادی رقم بخورد.

مربی پیشین تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه در پایان لیگ حسرت چه چیزی را می‌خورد، یادآور شد: حسرت چیزی را نمی‌خورم اما دوست داشتم چه ما باشیم و چه نباشیم، استقلال قهرمان لیگ می‌شد، امیدوارم استقلال در جام حذفی به قهرمانی دست پیدا کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا