ارز دیجیتال

عرضه اولیه رمز ارز صرافی شیپ شیفت: بزرگ‌ترین ایردراپ تاریخ در راه است

اریک وورهیز (Erik Voorhees) مدیر عامل و بنیان‌گذار صرافی شیپ شیفت عنوان کرد که ساخت یک اقتصاد تغییر ناپذیر و منبع‌باز به سازمان تغییر ناپذیر و منبع‌باز نیاز دارد.

به نقل از کوین‌تلگراف صرافی شیپ شیفت (ShapeShift) قصد دارد پلتفرم خود را کاملا غیر متمرکز کرده و ساختار سازمان خود را به کلی تغییر دهد. این تغییری بی‌سابقه است که تعهد این شرکت به غیر متمرکزسازی را نشان می‌دهد.

شیپ شیفت ۳۴۰ میلیون توکن FOX را به کاربرانی که تا قبل از تاریخ ۹ ژوئن (۱۹ خرداد) حداقل یک اتر یا هر توکن ERC-20 (به ارزش حداقل یک ETH) در این صرافی معامله کرده باشند ایردراپ می‌کند. جزییات این ایردراپ به صورت زیر است:

به تریدرهایی که یک الی ۴ ترید انجام داده باشند ۲۰۰ توکن FOX ایردراپ خواهد شد. افرادی که بین ۵ تا ۹ ترید انجام داده‌اند، ۳۵۰ توکن FOX، بین ۱۰ الی ۲۴ ترید ۷۵۰ توکن FOX، بین ۲۵ الی ۹۹ ترید ۱,۵۰۰ توکن FOX و به کاربرانی که بیش از ۱۰۰ ترید داشته‌اند ۸۵۰۰ FOX ایردراپ خواهد شد.

همچنین به کیف پول‌هایی که پس از ۹ ژوئن در شیپ شیفت ثبت شده باشند و موجودی رمز ارز داشته باشند ۲۵۰ توکن FOX ایردراپ خواهد شد. علاوه بر آن کاربران کیف پول KeepKey که پس از ۹ ژوئن به شیپ شیفت متصل شده باشند واجد دریافت ۹۰۰ توکن FOX خواهند بود.

صرافی شیپ شیفت اریک وورهیز

این ایردراپ حق حاکمیت پلتفرم شیپ شیفت (ShapeShift) را به کاربران منتقل می‌کند. بیش از ۶۰٪ موجودی توکن FOX به جامعه کاربران این صرافی اختصاص می‌یابد. همچنین بیش از ۱۲۰,۰۰۰ کاربر امور مالی غیر متمرکز (دیفای) سایر پلتفرم‌ها مانند تورچین، یونی سواپ، کرو و بالانسر واجد دریافت این ایردراپ خواهند بود.

اولین دوره از استخراج نقدینگی FOX در تاریخ ۱۶ جولای (۲۵ تیر) شروع می‌شود. این شرکت عنوان کرده است افراد واجد شرایط دریافت ایردراپ نیازی به قفل کردن دارایی خود نخواهند داشت. تمام کارمندان و سهام‌داران به همراه خزانه حاکمیت دائو شیپ شیفت، در برنامه تخصیص تدریجی سهام ۳ ساله تا ژوئن ۲۰۲۴ قرار خواهند گرفت.

شیپ شیفت منبع‌باز و غیر متمرکز می‌شود

تمام کدهای زیرساختی شیپ شیفت در چند ماه آینده به صورت منبع‌باز (OpenSource) درمی‌آیند. این شرکت اعلام کرد:

هر قسمتی که در چند ماه آینده نتواند به صورت منبع‌باز در بیاید توسط این بنیاد اداره خواهد شد تا در هر زمانیکه مقدور باشد با هماهنگی جامعه به صورت منبع‌باز و غیر متمرکز ارائه شود.

اریک وورهیز مدیر عامل ShapeShift عنوان کرد غیر متمرکزسازی این سازمان و انتقال حق حاکمیت به کاربران آن از جامعه دیفای الهام گرفته شده است که در سال گذشته رشد قابل توجهی داشته‌اند. وی اذعان داشت:

ما هم‌اکنون با الهام از جامعه دیفای به توسعه مدل جدید اقتصاد در قرن ۲۱ کمک می‌کنیم. بانک، شرکت و هیچ مرز و محدودیتی وجود ندارد. مشتریان ما و به طور گسترده‌تر جامعه رمز ارز دنیا، هم‌اکنون سهام‌داران اصلی یک پلتفرم ارز دیجیتال منبع‌باز و غیر متمرکز در دنیا هستند.

شیپ شیفت در ژانویه ۲۰۲۱ با همکاری با پلتفرم‌های یونی سواپ و بالانسر پشتیبانی خود را از صرافی‌های غیر متمرکز آغاز کرد.

ورهیز بارها در خصوص غیر متمرکزسازی صحبت کرده است. او ماه می امسال در جریان کنفرانسی با موضوع رمز ارزها در دانشگاه جورج میسون در خصوص تمرکز زدایی و کاربرد دانش در جامعه صحبت کرد. او در اینباره اذعان داشت:

مردم در بحبوحه نوسانات بازار و میم کوین‌های احمقانه غالبا فراموش می‌کنند که رمز ارزها به یک پدیده اجتماعی و اقتصادی عمیقی تبدیل شده است. این پدیده‌ای است که در عرض یک دهه فعالیت به ارزش ۱.۵ تریلیون دلاری رسیده است… تا جاییکه صرافی‌ها و پلتفرم‌های وام‌دهی بدون وجود مدیر عامل و حتی یک دفتر روزانه میلیاردها دلار ارزش را جابجا می‌کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا