ورزشی

وضعیت نامشخص تیم فوتبال المپیک ایران در فدراسیون فوتبال

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، قرعه‌کشی مسابقات فوتبال انتخابی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا ۲۰۲۲ ازبکستان انجام شد و تیم فوتبال المپیک ایران حریفان خود را شناخت. رقابت با تاجیکستان، لبنان و نپال برای صعود به مرحله نهایی از ۲۹ مهر ماه تا ۹ آبان ماه انجام خواهد شد و تیم فوتبال المپیک ایران هنوز وضعیت نامشخصی دارد.

از آخرین دیدار تیم فوتبال المپیک ایران ۵۴۲ روز گذشته است؛ آخرین دیداری که ۲۵ دی ۹۸ در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا ۲۰۲۰ و انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو برگزار شد و ایران به پیروزی مقابل چین دست یافت، اما از صعود به مرحله یک چهارم نهایی بازماند. تیمی که حمید استیلی هدایت آن را بر عهده داشت و از آن تاریخ به بعد، این تیم بدون کادر فنی هیچ اردو یا بازی دوستانه‌ای نداشته است.

فدراسیون فوتبال پس از حذف تیم فوتبال المپیک از مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا ۲۰۲۰ تایلند ۱۴ ماه با حیدر بهاروند اداره شد و پس از آن چهار ماه است که با شهاب‌الدین عزیزی خادم فعالیت می‌کند، اما در تمام این ۱۸ ماه توجهی به وضعیت این تیم نشده است. انگار نه انگار که فوتبال رده سنی زیر ۲۳ سال هم وجود دارد و باید توجهی به امیدهای فوتبال کشور هم شود، اما باز هم زمان از دست رفته و در آستانه مسابقات هنوز سرنوشت تیم المپیک ایران مشخص نیست.

سکوت فدراسیون درباره تیم زیر ۲۳ ساله‌ها یا از روی انفعال است یا اینکه فدراسیون اقدامات خود را در این زمینه رسانه‌ای نمی‌کند. در هر صورت آنچه مسلم است، فدراسیون فوتبال تحت مدیریت شهاب‌الدین عزیزی خادم باید هر چه سریع‌تر در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد و سرمربی تیمش را انتخاب کند، چرا که این تیم باید مهر ماه در مسابقات مهمی شرکت کند و در این فرصت سه ماهه باید برنامه‌ریزی درستی صورت بگیرد و سرمربی تیم فوتبال المپیک فرصت کافی برای انتخاب بازیکنانش را داشته باشد، اما لیگ رو به پایان است و عدم انتخاب بازیکنان زیر ۲۳ سال حاضر در لیگ می‌تواند لطمه بزرگی به این تیم وارد کند.

انتخاب سرمربی تیم فوتبال المپیک که بتواند ارتباط مؤثری هم با سرمربی تیم ملی و سرمربی تیم جوانان برقرار کند، از مهمترین اتفاقاتی است که عزیزی خادم باید آن را دنبال کند. مسلماً شرایط برای انتخاب سرمربی سختی‌های خاص خودش را دارد، اما رئیس فدراسیون فوتبال می‌توانست در چهار ماهی که مسئولیت را قبول کرده است، با انتخاب یک کمیته فنی قوی و اختیار دادن به آنها، شرایط را برای انتخاب سرمربی این تیم فراهم کند. در شرایط کنونی هم باید تا دیر نشده سرمربی تیم زیر ۲۳ سال کشورمان معرفی شود که این فرد فرصت کافی برای انتخاب کادر فنی خود، برنامه‌ریزی برای مسابقات پیش رو و در نگاهی بزرگتر حضور در المپیک ۲۰۲۴ را در دستور کار قرار دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا