ارز دیجیتال

بایننس سفر تازه‌ای راشروع کرده است

به نقل از کوین‌دسک چانگ پنگ ژائو مدیر عامل بزرگ‌ترین صرافی رمز ارز دنیا در نامه‌ای فشارهای اخیر نهادهای قانون‌گذاری علیه بایننس را با اختراع خودرو مقایسه کرد.

CZ در نامه‌ای روز چهارشنبه عنوان کرد پذیرش و توسعه رمز ارزها همانند قانون‌گذاری خودروها در اوایل راهشان است که در آن صنعت قوانین و خط مشی‌ها در ادامه مسیر تنظیم شده‌اند. وی در این نامه آورده است:

ما شاهد پذیرش گسترده رمز ارزها در سطح جهان هستیم. نیاز به قانون‌گذاری در کشورهای مختلف وجود دارد. در حقیقت قوانین بیشتر نشانه خوبی است.

در حال حاضر صرافی بایننس در تار درهم پیچیده قانون‌گذاری گیر کرده است. کشورهای انگلیس، ژاپن، تایلند، سنگاپور، جزایر کیمن از آخرین کشورهایی هستند که نسبت به فعالیت‌های این صرافی هشدار داده‌اند.

در حال حاضر این صرافی برای مقابله با مشکلات قانون‌گذاری دو عضو قبلی گروه FATF را به تیم مشاوران خود اضافه کرده است.

چانگ پنگ ژائو در نامه‌اش به این موضوع اشاره کرد که برای محافظت از کاربران استانداردهای بایننس در بالاترین سطح ممکن تعریف شده است. بنابراین برای استفاده از این پلتفرم ضروریاتی ایجاد شده است. سیاست‌های سختگیرانه معاملات داخلی، استانداردهای سختگیرانه لیست کردن دارایی‌های جدید از جمله این ضروریات است.

وی در ادامه یادآوری کرد یک صندوق بیمه اضطراری دارایی (SAFU) برای محافظت از دارایی‌های کاربران و یک فایروال برای جدا کردن تیم توسعه در ماه جولای به این صرافی اضافه شده است.

مدیر عامل صرافی بایننس با تاکید بر اینکه در صنعت رمز ارزها عدم قطعیت بالایی وجود دارد گفت:

مطابقت پیدا کردن با قوانین همانند سفری جدید برای بایننس است؛ به خصوص در حوزه‌های نو مانند ارزهای دیجیتال. همچنین به این مساله آگاهیم که با رشد بیشتر مسئولیت‌ها و پیچیدگی‌های بیشتری نیز در ادامه راه وجود دارد.

بخش‌هایی از متن نامه مدیر عامل صرافی بایننس

وی در ادامه تاکید کرد صرافی بایننس با نهادهای نظارتی و قانون‌گذاری کشورها مانند اداره مالیات بر درآمد ایالات متحده آمریکا (IRS) و واحد مبارزه با جرائم سازمان‌یافته مناطق جنوب شرقی انگلستان برای مقابله با فعالیت‌های مجرمانه اینترنتی نظیر پولشویی، تامین مالی تروریسم و کلاهبرداری همکاری می‌کند.

چانگ پنگ ژائو معتقد است قانون‌گذاری و تعریف چهارچوب بریا جلوگیری از سواستفاده در این صنعت و تعیین مجموعه استانداردهای لازم برای ادامه رشد آن حیاتی است و بایننس تمایل دارد در این راستا مشارکت داشته باشد.

در این راستا بایننس اقدامات زیر را در آینده انجام خواهد داد:

  • توسعه تیم بین‌المللی انطباق با قوانین: در سال گذشته این تیم ۵۰۰٪ رشد داشته و قرار است در سال جاری تا دو برابر بزرگ‌تر شود.
  • توسعه همکاری‌های قدرتمند انطباق: بایننس به تازگی سیستم نظارتی Traveler را برای مطابقت با قوانین مسافرتی FATF پیاده‌سازی کرده است.
  • بومی‌سازی فعالیت‌های بایننس در راستای مطابقت با قوانین بومی: در ۴ سال فعالیت بایننس این مورد لحاظ شده است. برای مثال Binance.com برای کاربران آمریکایی در دسترس نیست و به جای آن سرویس Binance.us مطابق با قوانین ایالات متحده فعال است. صرافی بایننس برای مطابقت با قوانین بومی کشورها آماده همکاری با نهادهای مربوطه است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا