ارز دیجیتال

هارد فورک اتریوم کلاسیک تا ماه دیگر اجرا می‌شود

روز گذشته توسعه‌دهندگان بلاکچین اتریوم کلاسیک (ETC) اعلام کردند پیاده‌سازی هارد فورک این شبکه در اواخر ماه جولای (مرداد ماه) اجرا خواهد شد.

اعضای جامعه این به‌روزرسانی را مگنتو (Magneto) نامیده‌اند. مگنتو شامل هر چهار طرح بهبود اتریوم (EIP) در هاردفورک برلین است.

EIPها به بهبود امنیت شبکه کمک می‌کنند. علاوه بر آن با ذخیره کردن آدرس‌ها و کلیدها در یکجا امکان دسترسی کاربران به آنها از طریق یک تراکنش مهیا می‌شود و از این‌رو هزینه گس تراکنش‌ها پایین می‌آید.

این به‌روزرسانی‌ها روی شبکه‌های آزمایشی موردر (Morder) و کوتی (Kotti) به ترتیب در تاریخ‌های ۲ و ۹ ژوئن پیاده شده‌اند. هاردفورک مگنتو بعد از اتمام این آزمایش‌ها در شبکه اصلی پیاده می‌شود.

استیون لوحیا (Stevan Lohja) مدیر روابط عمومی منتیس (یکی از کیف‌پول‌های اتریوم کلاسیک) گفت:

برای اطمینان از انجام موفق هاردفورک مگنتو، از تمام نودهای اتریوم کلاسیک درخواست می‌کنیم نرم‌افزارهای خود را به نسخه سازگار با مگنتو ارتقا دهند. اگر خودتان نود این شبکه نیستید اما از طریق سایر سرویس‌ها از ETC استفاده می‌کنید، برای اطمینان از پشتیبانی این هاردفورک از آنها سوال کنید.

اتریوم کلاسیک در سال ۲۰۱۶ تحت شرایط ابتدایی ایجاد شد. این پروتکل در جریان هک پروژه DAO به صورت یک فورک از بلاکچین اتریوم ایجاد شد. به دنبال این هک توسعه‌دهندگان اتریوم تصمیم گرفتند تراکنش‌های مرتبط با آن را به عقب برگردانند تا سرمایه‌های به سرقت رفته را به صاحبان اصلی آنها بازگردانند.

برخی بر این عقیده بودند خنثی کردن این تراکنش‌ها یکی از اصول اصلی اتریوم را نادیده می‌گیرد (کد قانون است). این کاربران ترجیح دادند ضررشان را قبول کنند و از این اشتباه مهندسی که باعث حمله هکرها شد درس بگیرند.

در نتیجه اتریوم کلاسیک به صورت یک هارد فورک از اتریوم اصلی به وجود آمد.

در ماه می ۲۰۲۱ با افزایش ۳۰۰٪ قیمت اتریوم کلاسیک برخی از طرفداران ETC این پروژه را “the wrong Ethereum” نامیدند. این رشد قیمت ممکن است به این دلیل به وجود آمده باشد که تریدرهای جدید بازار رمز ارزها آن را با ETH اشتباه گرفته‌ باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا