ارز دیجیتال

چارلز هاسکینسون کاردانو را به السالوادور می‌برد

چارلز هاسکینسون مدیرعامل شرکت IOG می‌گوید که با مقامات رسمی السالوادور در مورد کاردانو صحبت کرده است. هاسکینسون گفت:

ما با حزب‌ها و مقامات السالوادور در ارتباط بوده‌ایم و ممکن است به این کشور نیز بروم. مدارک و درخواست‌های خود را برای ملاقات با رییس جمهور این کشور ارسال کرده‌ایم. اما همه چیز در دست آنها قرار دارد…

کاردانو به تازگی اعلام کرده بود قراردادهایی دولتی با اتیوپی و تانزانیا منعقد کرده است تا زیرساخت‌های بلاکچین مرتبط با آموزش و اتصال به اینترنت را در این کشورها پیاده‌سازی کند. با توجه به اینکه مقامات السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز قانونی این کشور پذیرفته‌اند، هاسکینسون فرصت را غنیمت شمرده و قصد دارد از مومنتوم ایجاد شده برای توسعه پذیرش بلاکچین کاردانو استفاده کند.

اما با توجه به اینکه این قانون به نام قانون بیت کوین نام‌گذاری شده است، چقدر احتمال وجود دارد که کاردانو بتواند اعتبار مشابهی به دست آورد؟

بلاکچین فراتر از بیت کوین است

پس از آنکه صندوق بین‌المللی پول (IMF) و بانک جهانی اقدام السالوادور را تایید نکردند و اعلام کردند در پیاده‌سازی آن کمک نخواهند کرد، نائب بوکله رییس جمهور این کشور هفتم سپتامبر (۱۶ شهریور) را روز اجرا شدن این قانون اعلام کرد.

در تکمیل این قانون، کیف پول ملی نیز عرضه شده است که امکان تبدیل سریع دلار و انتقال راحت بیت کوین را فراهم می‌سازد. به کاربرانی که در این کیف پول ثبت‌نام کنند به عنوان مشوق ۳۰ دلار به صورت ارز دیجیتال BTC اهدا خواهد شد.

جریان بیت کوین در السالوادور نشان می‌دهد علیرغم مخالفت‌های بسیار، پذیرش گسترده رمزارزها در حال وقوع است. البته نه به این دلیل که یک بخش کوچک از جامعه آن را پذیرفته‌اند، بلکه رمزارزها جایگزین سیستمی خواهند شد که آن سیستم سود مردم را در نظر نگرفته است.

Cardanians یکی از استخرهای سپرده‌گذاری کاردانو در توییتی اعلام کرده است که بلاکچین فراتر از بیت کوین است. به عقیده آنها کاردانو شفافیت، استقلال و آزادی بیشتری نسبت به بیت کوین عرضه می‌کند.

مردم عزیز السالوادور، بلاکچین فقط مرتبط با بیت کوین نیست. بلاکچین به شما کمک می‌کند تا یک هویت جهانی خلق کنید و یا فرآیندهای مالی خاص را شفا‌ف‌تر کنید. حتی می‌توانید استیبل کوین خود را بسازید و مستقل شوید. اگر به دنبال آزادی بیشتری هستید کاردانو را بررسی کنید.

البته درست است که بیت کوین قابلیت برنامه‌ریزی بسیار پایینی دارد، با این حال هیچ رمزارز دیگری به اندازه آن قابل اعتماد نیست. ممکن است همین دلیل، فاکتور اصلی قانونی شدن آن در السالوادور باشد.

رمزارز قانونی دیگری وجود نخواهد داشت

با پیش‌روی پذیرش بیت کوین در السالوادور، توسعه‌دهندگان آلتکوین‌ها نیز به این کشور علاقه‌مند شدند. نائب بوکله در مصاحبه‌ای با کانال یوتیوبی What Bitcoin did در مورد ورود تمام صنعت رمزارز به این کشور صحبت کرد.

وی اذعان داشت کار کردن با دو ارز بیت کوین و دلار به صورت موازی دشوار است و اجرا کردن ۱۰ ارز قانونی در کشور غیرممکن است. وی گفت:

این قانون بیت کوین است. قرار دادن دو ارز در یک جا و فعالیت همزمان هر دو کار سختی است. همانطور که قبلا گفتم، به فروشنده آزادی کامل بدهیم و به خریدار هم آزادی کامل بدهیم حتی اگر فروشنده و خریدار پول‌های متفاوتی را انتخاب کنند.

وی تاکید کرد قرار نیست آلتکوین‌ها را ممنوع اعلام کند و توسعه‌دهندگان آنها آزادند فروشگاه‌های خود را راه‌اندازی کنند و در السالوادور سرمایه‌گذاری کنند. اما تا جاییکه موضوع پول قانونی باشد، بیت کوین تنها رمزارز کشور به عنوان پول قانونی خواهد بود.

با اینکه قابلیت برنامه‌ریزی و قراردادهای هوشمند به پلتفرم‌های دیگر برتری نسبی می‌بخشد، اما پل زدن به جهان گذشته با اعتماد شروع می‌شود. به نظر می‌رسد بیت کوین در این مورد از همه برتر است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا