ارز دیجیتال

تسلا از پذیرش بیت کوین دست می‌کشد

ایلان ماسک اعلام کرد که شرکت تسلا پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت برای خرید خودروهای این شرکت را به حالت تعلیق درآورده است. این شرکت به نگرانی‌های پیرامون افزایش استفاده از سوخت‌های فسیلی ،به ویژه ذغال سنگ که بیشترین آلایندگی را دارد، برای استخراج بیت کوین و انجام تراکنش‌ها اشاره کرده است.ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا روز چهارشنبه در توییتر اعلام کرد که شرکت سازنده خودروهای برقی پذیرش بیت کوین برای خرید خودروهای این شرکت را به حالت تعلیق درآورده است. در توییت ایلان ماسک آمده است:

تسلا پذیرش بیت کوین برای خرید خودروهای تسلا را به حالت تعلیق درآورده است. ما نگران افزایش استفاده از سوخت‌های فسیلی به ویژه ذغال سنگ که بیش از سایر سوخت‌ها آلایندگی دارد، برای استخراج بیت کوین و انجام تراکنش‌ها هستیم.

در ادامه گفته شده است:

ارزهای دیجیتال از بسیاری جهات، ایده بسیار خوبی است و معتقدیم که آینده نویدبخشی دارد، اما نباید به بهای از بین رفتن محیط زیست باشد. شرکت تسلا هیچکدام از بیت کوین‌های خود را نخواهد فروخت و به محض آنکه استخراج آن به سمت انرژی‌های ماندگارتری انتقال یابد، قصد استفاده از بیت کوین در تراکنش‌ها را داریم. هم‌چنین به بررسی سایر ارزهای دیجیتال می‌پردازیم که برای انجام تراکنش‌های آنها به کمتر از یک درصد بیت کوین انرژی لازم دارند.

تسلا در ماه مارس و پس از اعلام در اختیار داشتن بیت کوین طی گزارش به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به پذیرش بیت کوین پرداخت. شرکت تسلا در گزارش سه ماهه اول خود اعلام کرد علیرغم فروش ۱۰ درصد از دارایی‌های بیت کوین خود، ارزش بیت کوین‌هایی که در اختیار دارد به ۲.۵ میلیارد دلار افزایش یافته است.در این بین، ایلان ماسک در توییتر طی یک نظرسنجی از دنبال‌کنندگان خود پرسیده بود که آیا شرکت تسلا باید دوج کوین را نیز بپذیرد یا خیر. ۷۸.۲ درصد افراد پاسخ مثبت به این نظرسنجی داده بودند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا