ارز دیجیتال

آشنایی با پروژه MetisDAO ؛ انقلابی جدید در وب ۳.۰

پروژه MetisAO اولین بار در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد، MetisDAO یک پروتکل DAO لایه ۲ است که ماموریتش استفاده از زیرساخت‌های فعلی DAO، برای ایجاد دسترسی به مجموعه کاملی از ابزارهای مدیریت و جامعه است تا انقلاب وب ۳.۰ را به واقعیت تبدیل کند.

بسیاری از پروژه‌های DAO وارد بازار شده‌اند و به دنبال بخشی از یک فرصت بزرگ هستند. متأسفانه، بسیاری از پروژه‌ها صرفا از معماری برای اهداف رأی دادن و حاکمیت استفاده می‌کنند و این، محدودیت‌های خاص خود را ایجاد می‌کند.

پروژه MetisDAO

به چند دلیل پروژه MetisDAO از بسیاری دیگر از پروژه‌ها برتر است و معماری منحصر به فرد این پروژه به آن کمک می‌کند تا مخاطبان بسیار گسترده‌تری از بسیاری از پلتفرم‌های DAO دیگر را مجذوب خود کنند. علاوه بر این، ایجاد DAC با این پلتفرم ساده‌تر است.

ارزشهای اصلی Metis گسترش ظهور ساختار DAO در زمینه کسب و کار و ایجاد ابزارهای قابل دسترسی است که برای طیف گسترده‌ای از کاربردها قابل استفاده باشد.

شرکت غیرمتمرکز در ۳ گام

به زبان ساده، این پروتکل یک چارچوب ابتکاری در اختیار شما قرار می‌دهد که در آن هر فرد، جامعه، یا پروژه‌ای می‌تواند از هزینه کم گس، بهبود مقیاس پذیری، ویژگی‌های با کارایی بالا و رابط کاربرپسند بهره‌مند شود.

پتانسیل چارچوب DAO و برنامه‌های کاربردی بالقوه امیدوار کننده، آن را به نقطه عطفی در عملیات تجاری بلاکچین تبدیل کرده است. اعضای جامعه می‌توانند جدا از رأی دادن، در توسعه پروژه‌ها مشارکت داشته و بر اساس مشارکت‌های خود از مزایا بهره‌مند شوند.

هدف اصلی پروژه MetisDAO ایجاد زیرساخت سازمانی مستحکم است که اقتصاد وب ۳.۰ را قادر می‌سازد تا برای سازندگان و پروژه‌ها از طریق ساختار DAC به روشی قابل اعتماد و آسان، پشتیبانی جامعه محور فراهم کنند.

برای تحقق این هدف، تیم MetisDAO روش‌هایی را برای عبور از موانع مربوط به برخی از مسائل فنی و سازمانی در پروتکل‌های DAO ایجاد کرده است.

این موارد از وابستگی شدید به قراردادهای هوشمند و طراحی متمرکز پروتکل لایه ۲ استاندارد تا مدیریت تراکنش‌ها و کارمزدهای بالای گس را شامل می‌شوند که همگی منجر به تجربه نامناسب کاربر می‌شوند. پروژه MetisDAO برای برطرف کردن این چالش‌ها، راه حل پیشگامانه چارچوب بلاکچین لایه ۲، Optimistic Rollup، را اتخاذ کرده است.

وب ۳.۰ می‌تواند انقلابی برپا کند

آینده از آن Web3 است

از آنجا که افراد بیشتری به دنبال راه‌هایی برای انتقال مالکیت به خارج از مرزهای ملی هستند، پلتفرم‌هایی مانند MetisDAO در مورد اقتصاد کاملا یکپارچه وب ۳.۰ منطقی به نظر می‌رسند.

تا پیش از این، افراد در ساختارهای مالکیت محبوس بودند که بر اساس تابعیت آنها در یک کشور بود، نه اراده آزاد آنها برای انتخاب توافق نامه‌های مالکیت دیجیتال.

این ایده ممکن است عجیب به نظر برسد، اما شبکه‌های جهانی بلاک چین به مردم این امکان را می‌دهد تا بدون دخالت مستقیم کشورها، اقلامی را در اختیار داشته باشند. در حال حاضر چندین مثال خوب مانند Decentraland وجود دارد، اما هنوز هم پتانسیل بیش‌تری در این حوزه وجود دارد.

دقیقاً مانند بیت کوین که ایده یک ارز جهانی و دیجیتالی را مطرح کرد، اما فاقد توانایی فنی برای کار به عنوان یک واحد مستقل پول غیرمتمرکز جهانی است، بسیاری از پلتفرم‌های DAO دارای یک پایه ایدئولوژیک عالی هستند؛ اما ممکن است با دستیابی به مقبولیت گسترده، به مشکل بخورند.

در حالی که MetisDAO هنوز در حال توسعه است و نگاهی رو به آینده دارد که اگر ساختارهای DAO و DAC به اندازه بیت کوین و اتریوم یا حتی بیشتر از آن محبوب شوند، چه مواردی ضروری است.

ویژگی های کلیدی پروژه MetisDAO

اگر دهه اول انقلاب رمزنگاری چیزی به ما آموخته است، این است که وقتی عموم مردم وارد بازار می‌شوند، پلتفرم‌ها باید این تقاضا را در مراحل اولیه فرآیند طراحی و توسعه پیش بینی کنند. در اینجاست که MetisDAO در پلتفرم خود ویژگی‌هایی را تعبیه کرده است و از آنجا که علاقه به DAO بیشتر می‌شود، آن را به گزینه‌ای مناسب تبدیل می‌کند.

راه حل وب ۳.۰ برای کسب و کارها

وب ۲ با وجود استفاده گسترده و پذیرش همگانی، محدودیت‌هایی در پروتکل دارد. اساسا داده‌ها هنوز توسط شبکه‌هایی که آن را ارائه می‌دهند، کنترل می‌شوند، این مسئله برای اینترنت با ارزش (IoV) مهم است.

همانطور که جهان به سمت IoV قدم برمی‌دارد، داشتن یک زیرساخت جدید که در آن برنامه‌های غیرمتمرکز توسط اعضای جامعه مدیریت می‌شوند، ضروری است. وب ۳.۰ برای رفع محدودیت‌های فنی و سازمانی نیاز به تکامل دارد.

معماری MetisDAO برای حل این مشکلات مهم و همچنین هزینه پرداخت و عملکرد شبکه ساخته شده است. تمرکز این معماری بر ارائه راه حلی برای پیاده سازی فعالیت‌های خروجی عملیاتی (همکاری‌ها) در بلاکچین برای تشکیل ستون فقرات عملکرد اقتصاد وب ۳.۰ است.

راه حل Optimistic Rollup، به عنوان زنجیره جانبی اتریوم، معاملات سریع‌تر، کارمزدهای کمتر برای تراکنش‌ها و مقیاس پذیری بیشتر را ایجاد می‌کند. سرویس های خرد، DAOهای فرد محور، حاکمیت Optimistic و اعتبار شهرت تعبیه شده در NFT را می توان از طریق این زیرساخت توسعه و راه اندازی کرد.

مطمئنا، ایجاد سیستم‌های IoV که از قابلیت هایی که MetisDAO به وجود آورده، استفاده می‌کنند، به توسعه دهندگان با استعداد نیاز دارد، اما هر جهش فنی باید از جایی شروع شود.

مزایای فنی

پلتفرم MetisDAO از چندین ماشین مجازی پشتیبانی می‌کند که پلتفرهای مختلف را قادر می‌سازد، از مقیاس پذیری بالایی برخوردار باشند.

برداشت از لایه ۲ به لایه ۱ بلافاصله پردازش می‌شود تا مدت زمان درگیر شدن در کل فرآیند کاهش یابد. چارچوب میکروسرویس نیز، گسترش محاسبات با عملکرد بالا را مدیریت می‌کند.

بلاکچین مقیاس پذیر از کلیه قراردادها و پروتکل‌های هوشمند سازگار با EVM پشتیبانی می‌کند که به شما اجازه می‌دهد، تمام پروتکل‌های اتریوم به راحتی به MetisDAO منتقل شوند. مزیت مهم دیگر این است که جامعه برنامه‌های غیرمتمرکز توانایی انتشار توکن‌های خود را بر روی پروتکل خواهند داشت.

راه حل‌های سازمانی

ایده MetisDAO این است که کسب و کارهای غیرمتمرکز می‌توانند بر اساس معماری DAO ساخته شوند. این ساختار به عنوان پایه کلیدی برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز و جوامع، به جای مکانیزم رأی گیری برای اعضای جامعه عمل می‌کند که ممکن است باعث ایجاد ارزش شود.

Optimistic Rollup به عنوان یک ساختار پوسته‌ای عمل می‌کند و همچنین اعتماد، ارتباطات و ایجاد پاسخگویی در یک محیط بدون نیاز به اعتماد را هدف قرار می‌دهد. این رویکرد با هدف ایجاد یک جامعه متحد، اطمینان از تعهد و انگیزه هر یک از همکاران برای کمک به کل سیستم، طراحی شده است.

قابلیت استفاده بصری

تجربه کاربری ضعیف یکی از مهمترین نقاط ضعف پروتکل‌های DeFi به همراه پیاده سازی فنی است.

این مسائل در پیچیدگی‌های رشد و استقرار کاربران کریپتوها منعکس می‌شود که احتمالا منجر به کاهش مقبولیت جریان اصلی، حداقل در کوتاه مدت می‌شود.

پروژه MetisDAO این مشکل را برطرف کرده و بستری را ایجاد کرده است که می‌تواند برای پاسخگویی به نیازهای مشاغل جدید و فعلی گسترش یابد.

توسعه دهندگان می‌توانند یک شرکت غیرمتمرکز را در بلاک چین تاسیس کنند، برنامه‌های غیرمتمرکز خود را راه اندازی کنند و بدون در نظر گرفتن سابقه فنی خود، از طریق ساختار DAC عملیات تجاری را مدیریت کنند.

در واقع، فقط در سه مرحله ساده می‌توان یک DAC ایجاد کرد و سپس شرکت در حال فعالیت است!

MetisDAO فکر شده و مقیاس پذیر است

پلتفرم MetisDAO در تلاش است تا روشی جدید را برای افراد ایجاد کند که ارزش خود را داشته باشند، تراکنش‌ها را انجام دهند و سازمان‌های دیجیتال تشکیل دهند.

در اینجا برخی از راه‌هایی که MetisDAO ساختار DAO را برای همه کارا می‌کند، لیست شده است:

  • پشتیبانی از چندین ماشین مجازی در حال اجرا برای جلوگیری از گلوگاه گذردهی.
  • سازندگان می‌توانند با پشتیبانی از چارچوب میکروسرویس برای گسترش آسان ابزارهای مختلف، میکروسرویس‌های مختلف را پیاده سازی کنند تا برنامه‌های خود را بسازند.
  • استفاده از IPFS برای محافظت از داده‌های حساس، کاهش هزینه و افزایش کارایی.

نتیجه‌گیری

از نظر پروژه MetisDAO، وب ۳.۰ کل اقتصاد است، بنابراین هر DAC باید پایداری کسب و کار خاص خود را داشته باشد. به همین دلیل پلتفرم از برنامه‌های غیرمتمرکز و جوامع پشتیبانی می‌کند تا توکن‌های خود را برای ایجاد انگیزه در فعالیت‌های اقتصادی داخلی راه اندازی کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا