ارز دیجیتال

بانک چین درصدد تنظیم قوانین جدید برای ارزهای دیجیتال

لی بو (Li Bo) معاون بانک خلق چین طی همایش بوائو (Boao) در تاریخ ۱۸ آوریل، درباره اقدامات قوانین جدید مرتبط با ارز های دیجیتال سخن گفت. وی بیان کرد:

کشورهای بسیار زیادی نظیر چین بر روی این موضوع در حال مطالعه هستند که چه نوع قانونگذاری باید برای این واسطه‌های سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد.

طبق گفته یکی از بلاگرهای چینی به اسم کالین وو (Colin Wu)، قرار بود ارز های دیجیتال نظیر بیت کوین به عنوان ابزار سرمایه‌گذاری جایگزین استفاده شوند، نه به عنوان ارز. تا زمانی که بانک خلق چین به چارچوب قانونگذاری مشخصی دست یابد که مناسب با ارزهای دیجیتال باشد، سیاست‌های کنونی برقرار خواهند ماند.

لی بو خاطرنشان کرده است که اطمینان از این موضوع که احتکار ارز های دیجیتال منجر به خطرات مالی چشمگیری نشود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بو هم‌چنین به این نکته اشاره کرده است که استیبل کوینهایی که به صورت خصوصی صادر می‌شوند نسبت به بیت کوین باید در معرض قانونگذاری‌های دقیق‌تری قرار بگیرند تا به عنوان ابزار پرداخت به پذیرش گسترده دست یابند.

بو با پیش‌بینی اینکه ارزهای دیجیتال در آینده نقش مهمی را ایفا خواهند کرد، گفت این دارایی‌ها باید در اقتصاد واقعی وارد شده و از آنها استفاده شود.

پیشرفت توسعه یوان دیجیتال

کشور چین در حال حاضر در رقابت جهانی عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی پیشتاز است. یوان دیجیتال در شهرهای شنژن، چنگدو و سوژو در مرحله آزمایش قرار دارد.

طی همایش سالانه بوائو، لی بو بیان کرده است که این برنامه آزمایشی به شهرهای بیشتری گسترش خواهد یافت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که کشور چین در صدد عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود قبل از المپیک زمستانی سال ۲۰۲۲ پکن است.

بانک مرکزی چین در حال پیشروی در پروژه یوان دیجیتال است. گفتنی است این پروژه ابتدا در سال ۲۰۱۴ معرفی شده و اکنون در حال گذراندن مرحله آزمایشی خود است. لی افزود که تمرکز اصلی بانک خلق چین بر روی استفاده‌های داخلی یوان دیجیتال است و در بلندمدت ممکن است پرداخت‌ها و تراکنش‌های بین‌المللی را مدنظر قرار دهد.

لی بو با اشاره به ممنوعیت‌های قبلی در خصوص ICO ها و صرافی‌ها از جانب بانک‌ خلق چین، بیان کرد که هم‌چنان ریسک‌های قانونگذاری مختلفی برای این بانک وجود دارد. وی گفت علیرغم بررسی تغییرات امکان‌پذیر و بالقوه در قوانین، هم‌چنان اقدامات و قوانین کنونی محفوظ خواهند ماند.

لی افزود:

ما معتقدیم که بیت کوین و استیبل کوین‌ها، دارایی‌های رمزگذاری‌شده هستند. دارایی‌های رمزگذاری‌شده از گزینه‌های سرمایه‌گذاری هستند و نمی‌توان آنها را یک ارز در نظر گرفت. بنابراین معتقدیم که ارز های دیجیتال می‌توانند به صورت ابزار سرمایه‌گذاری و هم‌چنین به عنوان سرمایه‌گذاری جایگزین، نقش مهمی در آینده ایفا کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا