ارز دیجیتال

آغاز اولین آزمایش ارز دیجیتال ژاپن (CBDC)

بر اساس اعلامیه‌ای که روز دوشنبه ۵ آپریل منتشر شد، بانک مرکزی ژاپن اولین گواه اثبات مفهوم ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) این کشور را آغاز خواهد کرد.

به دنبال آماده سازی مقدماتی برای بررسی اجرایی شدن هسته عملیاتی CBDC، امروز بانک مرکزی ژاپن مرحله اول آزمایش‌ ارز دیجیتال خود را آغاز کرد. در این مرحله محیطی آزمایشی برای بررسی سیستم این رمز ارز توسعه داده خواهد شد و آزمایش‌هایی مرتبط با پرداخت، صدور، توزیع و بازخرید ارز دیجیتال بانک مرکزی صورت می‌پذیرد.

بر اساس این خبر این مرحله از آزمایش‌ها تا ماه مارس ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

بانک مرکزی ژاپن رسما اعلام کرده است که مراحل تست CBDC از اکتبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) آغاز خوهد شد. همچنین در این خبر آمده است بانک ژاپن قصد عرضه CBDC را ندارد، با این حال بهتر است برای حفظ ثبات و بهینه‌بودن سیستم کلی پرداخت و قراردادها، آمادگی لازم برای هرگونه تغییر در شرایط را داشته باشند.

طبق نقشه راه ارائه شده، بانک ژاپن قصد دارد پس از اتمام مرحله دوم آزمایش‌ها، برنامه آزمایشی CBDC خود را که شامل کاربران نهایی و تامین‌کنندگان سرویس‌های پرداختی است آغاز کند. در این فاز از برنامه، قابلیت‌های دیگری از ارز دیجیتال بانک مرکزی به محیط توسعه داده شده در مرحله اول اضافه می‌شود و نتایج آنها بررسی خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا