ارز دیجیتال

سرمایه مسدود شده در دیفای به رکورد جدیدی رسید

علیرغم آنکه بسیاری از پروتکل‌های دیفای بر بستر اتریوم با ضررها و کاهش قیمت‌های هفتگی مواجه هستند، اما موفقیت بایننس اسمارت چین در حال افزایش مجموع سرمایه مسدود شده (TVL) در دیفای به سمت رکورد جدیدی است.

طبق اطلاعات DeFi Llama، در حال حاضر تقریبا ۷۹ میلیارد دلار سرمایه در پروتکل‌های دیفای مسدودشده است.

بدین ترتیب، مجموع سرمایه‌های مسدودشده تقریبا دو برابر ارزش بازار بایننس کوین سومین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار، یک سوم اتریوم و برابر با شرکت جهانی Snap Inc مالک برنامه Snapchat است.

تاثیر بایننس اسمارت چین بر روی سرمایه مسدود شده در دیفای

هدف بعدی بایننس اسمارت چین

به نظر می‌رسد افزایش مجموع سرمایه مسدود شده در دیفای طی هفته گذشته توسط چند پلتفرم معدود صورت گرفته است، زیرا فقط ۳ پروتکل از بین ۱۰ پروتکل برتر دیفای با افزایش قیمت همراه بوده‌اند.

برنامه‌های غیرمتمرکز بایننس اسمارت چین هم‌چنان در رشد این حوزه پیشگام هستند، به طوری که مجموع سرمایه‌های مسدود شده در پنکیک‌سواپ تقریبا ۲۹ درصد معادل با ۱.۳ میلیارد دلار افزایش یافته است. صرافی غیرمتمرکز استیبل کوین‌های Ellipsis Finance نیز سرمایه چشمگیر ۱.۹ میلیارد دلاری را جذب کرده است و علیرغم آنکه بیش از یک هفته از عرضه آن نمی‌گذرد خود را به رتبه ۱۳ رسانده است.

افزایش چشمگیر سرمایه‌های مسدود شده نیز توسط پروژه‌های معدود مبتنی بر اتریوم ثبت شده است، به طوری که سرمایه مسدودشده در Instadapp که رتبه یازدهم را در اختیار دارد دو برابر شد و به ۱.۰۵ میلیارد دلار رسید، Yearn Finance که در رتبه ۱۴ قرار دارد نیز با افزایش دو برابری سرمایه همراه بود و به سرمایه‌ ۸۵۰ میلیون دلاری دست یافت و Vesper Finance رتبه هجدهمی نیز با افزایش ۸۴ درصدی سرمایه مسدودشده خود، طی ۶ هفته پس از عرضه از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد.

اگرچه مجموع سرمایه‌های مسدود شده در پروتکل‌های دیفای طی هفته گذشته تقریبا ۱۰ درصد افزایش یافته است، اما اطلاعات ارائه‌دهنده تحلیل‌های عرصه ارزهای دیجیتال مساری بیان می‌کند که میانگین عملکرد دارایی‌های دیفای طی هفت روز گذشته تقریبا منفی یک درصد بوده است.

علیرغم کاهش ارزش اکثر پلتفرم‌های برتر دیفای طی هفته گذشته، مجموع سرمایه‌های مسدود شده در پروتکل‌های دیفای در مسیر ثبت رکوردهای جدیدی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا