ارز دیجیتال

کاهش شاخص تسلط بیت کوین در اثر ثابت ماندن قیمت آن

پس از افزایش نوسان قبل و طی آخر هفته گذشته، اکنون به نظر می‌رسد که قیمت بیت کوین در سطح ۵۶,۵۰۰ دلار ثابت مانده است. اتریوم نیز اندکی کاهش قیمت داشته است.

پس از آنکه بیت کوین نتوانست از مرز قیمت ۵۶,۵۰۰ دلار عبور کند با کاهش قیمت ۲۰۰۰ دلاری مواجه شد، اما سپس به بالاتر از سطح ۵۵,۰۰۰ دلار بازگشت و اکنون در محدوده ۵۸۰۰۰ دلار معامله می‌شود. اکثر آلتکوین‌ها نیز پس از افزایش قیمت آخر هفته گذشته، شرایط بدون نوسانی را پشت‌سر گذاشتند.

به هر ترتیب، شاخص تسلط بیت کوین هم‌چنان در حال کاهش است. این موضوع بدان معنا است که آلتکوین‌ها عملکرد خوبی در مقابل بیت کوین از خود نشان می‌دهند.

آرام گرفتن بیت کوین در سطح قیمت بالاتر از ۵۵,۰۰۰ دلار

پس از نگرانی‌هایی که اواسط هفته در خصوص کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از ۵۰,۰۰۰ دلار وجود داشت، این ارز دیجیتال آهسته و پیوسته با افزایش قیمت همراه شد. بیت کوین توانست از سد چند مانه مختلف نظیر ۵۶,۰۰۰ دلار عبور کند.

روز جاری نیز قیمت بیت کوین اندکی افزایش یافت و به ۵۶,۵۰۰ دلار رسید. هرچند، خرس‌ها در این سطح قیمت، کنترل بازار را در دست گرفتند و اجاره افزایش قیمت بیشتر را به این ارز دیجیتال ندادند.

سپس قیمت بیت کوین در صرافی بیت‌استمپ تقریبا ۲۰۰۰ دلار کاهش یافت و به ۵۴,۵۰۰ دلار رسید. پس از آن، قیمت این ارز دیجیتال با افزایش ۱۰۰۰ دلاری به ۵۵,۵۰۰ دلار بازگشت.

طبق وضعیت فعلی اندیکاتورهای تکنیکال، اگر بیت کوین بتواند روند صعودی خود را ادامه دهد، احتمالا بتواند از سطح مقاومتی ۵۷,۷۰۰، ۵۸,۴۵۵ و ۶۰,۰۰۰ دلار عبور کند. از طرف دیگر، یا کاهش قیمت بیت کوین با سطوح حمایتی ۵۵,۰۰۰، ۵۲,۵۰۰ و ۵۱,۵۴۰ دلار مواجه می‌شویم.

قیمت بیت کوین

کاهش قیمت آلتکوین‌های برتر بازار

طی چند روز گذشته، بازار آلتکوین‌ها نیز مطابق بازار بیت کوین پیش رفت و آخر هفته گذشته رشد اندکی را شاهد بودیم. همانطور که انتظار می‌رفت، اکثر آلتکوین‌های برتر نیز شرایط آرامی را طی ۲۴ ساعت گذشته پشت‌سر گذاشته‌اند.

اتریوم و بایننس کوین یک درصد کاهش قیمت را ثبت کرده‌اند. در نتیجه، قیمت اتر به کمتر از ۱۷۰۰ دلار رسید و قیمت BNB نیز بر روی ۲۷۰ دلار قرار گرفت. یونی‌سواپ و چین‌لینک نیز اندکی کاهش قیمت داشتند و به ترتیب به ۲۸ و ۲۷ دلار رسیدند.

کاردانو، پولکادات و ریپل نیز با افزایش قیمت اندکی همراه بودند، در حالی که لایت کوین و تتا بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. قیمت لایت کوین با ۵ درصد افزایش به ۱۹۵ دلار رسید، در حالی که تتا توانست عملکرد شگفت‌انگیز خود را ادامه دهد و با ۶.۵ درصد افزایش به ۱۳.۵ دلار دست یابد. تتا طی هفته گذشته توانست رشد ۴۰ درصدی را ثبت کند و اکنون در رتبه نهمین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار قرار دارد.

بازار ارز دیجیتال

طی ۲۴ ساعت گذشته، قیمت ارز دیجیتال هارمونی (Harmony) بیشترین افزایش را داشته است و با ۲۵ درصد رشد به ۰.۲۱ دلار رسیده است. Decentraland با ۱۹ درصد، Hedera Hashgraph با ۱۸ درصد، Klaytn با ۱۶ درصد، The Graph با ۱۶ درصد، Kusama با ۱۰ درصد، Fantom با ۱۰ درصد و Curve DAO Token با ۱۰ درصد افزایش قیمت در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. 

به طور کل، عملکرد متوسط آلتکوین‌های برتر باعث شده است که کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال بیشتر از ۱.۷ تریلیون دلار باقی بماند.

نمایش بیشتر