ارز دیجیتال

مدیر صرافی بایننس: تحقیقات کمیسیون CFTC «تاثیر بسزایی» ندارد اخبار خارجی توسط احمد محمدیان ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ۷۵ ۰

چانگ پنگ ژائو بنیان‌گذار و مدیر صرافی بایننس به شدت از اجرای قوانین احراز هویت و ضد پولشویی این صرافی در پاسخ به تحقیقات کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) دفاع می‌کند.

بلومبرگ روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که شهروندان آمریکایی به معاملات غیرقانونی در صرافی بایننس مشغول هستند و به همین دلیل کمیسیون CFTC مشغول بازرسی این صرافی است. پس از آن CZ مدیر بایننس در یک مصاحبه صوتی در شبکه اجتماعی کلاب هاوس اعلام کرد که این تحقیقات هیچ تاثیر بسزایی ندارد. او گفت:

این موضوع تنها چند دقیقه است که مطرح شده است. در عنوان این گزارش آمده است که هیچ سورفتاری دیده نشده است. بنابراین همین تحقیقات به سوال خود پاسخ داده‌اند.

او در ادامه به این موضوع اشاره کرد که صرافی بایننس به عنوان یک کسب و کار، در ارتباط با ناظران به قوانین خود پایبند است.

او در ادامه گفت:

تحقیقات به این معنی نیست که آنها ما را جریمه کنند و یا کار خاصی انجام دهند. این گزارش می‌تواند صرفا یک ارتباط ساده باشد.

او بدون ذکر هیچ مثالی اعلام کرد در گذشته نیز اینگونه ارتباطات نادرست از طرف قانون‌گذاران برقرار شده است. و داستان آنها تاثیر خاصی ندارد.

CZ مدیر صرافی بایننس مدعی شد که ممکن است رقبای آنها به خبرنگاران فشار آورده باشند و یا به آنها رشوه داده باشند تا داستانی با ادعاهای سنگین و بدون محتوا برای ما ببافند. او در ادامه توضیح داد:

ما نه تنها با کمیسیون‌های آمریکا بلکه با تمام آژانس‌های دنیا همکاری می‌کنیم و دائما با آژانس‌های نظارتی در ارتباط هستیم.

اختلال در شناسایی منطقه جغرافیایی

چانگ پنگ ژائو در ماه نوامبر اعلام کرده بود که تریدرهای آمریکایی می‌توانند راه‌های هوشمندانه‌ای برای دور زدن قوانین پیدا کنند. با توجه به این موضوع، تحقیقات کمیسیون CFTC درباره معاملات غیرقانونی شهروندان آمریکایی جای تعجب نخواهد داشت.

با این حال روز گذشته او به شدت از قوانین احراز هویت و ضد پولشویی صرافی بایننس دفاع کرد. او در اینباره گفت:

من می‌توانم ادعا کنم که صرافی بایننس قوی‌ترین برنامه احراز هویت و ضد پولشویی را دراین صنعت اعمال کرده است. ما با دقت بالا این کار را انجام می‌دهیم. همچنین از ابزارهای مکان‌یابی هوشمندی استفاده می‌کنیم.

او در ادامه توضیح داد که این برنامه به حدی سختگیرانه عمل می‌کند که گاهی اوقات به صورت اتفاقی مسافرانی را که وارد آمریکا شده‌اند به عنوان شهروند آمریکایی شناسایی می‌کند.

با اینحال او بار دیگر اعلام کرد که شهروندان آمریکایی می‌توانند قوانین را دور بزنند و برای جلوگیری از آن، باید کیفیت برنامه‌های خود را بالا ببرند. در آخر او از همکاری فعالان این صنعت و دستگاه‌های نظارتی ابراز امیدواری کرد و گفت:

در حال حاضر بین فعالان این صنعت و دستگاه‌های نظارتی فاصله‌ای وجود دارد. امیدوارم شاهد این باشیم که هر دو طرف دست‌هایشان را به سمت هم دراز کنند و این فاصله را از بین ببرند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا