ارز دیجیتال

آمریکا: بیت کوین می تواند ارزی برای معاملات بین المللی باشد

به نقل از تحلیل‌گران بانک آمریکایی Citi، بیت کوین بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا در نقطه حساسی در تاریخ قرار گرفته است. آنها معتقدند که هم‌اکنون Bitcoin در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند به ارزی برای معاملات بین‌المللی تبدیل شود و یا به دلیل احتکار بیش از حد از بین برود.

این تحلیل‌گران در گزارشی که روز دوشنبه از رویترز منتشر شد اعلام کردند که بیت کوین در آخرین مراحل ورود به عرصه‌های اصلی است. همچنین پتانسیل آن توسط سرمایه‌گذاری شرکت‌هایی مانند تسلا و مسترکارت افزایش یافته است. آنها در این گزارش اینگونه نوشتند:

ریسک‌ها و موانع بزرگی سد راه بیت کوین قرار گرفته است. تقابل این موانع با فرصت‌هایی که این ارز دیجیتال ایجاد گرده است آن را در نقطه حساسی قرار داده است.

تحلیل‌گران Citi معتقدند که توسعه سایر ارزهای دیجیتال از جمله رمز ارز بانک مرکزی (CBDC) و استیبل کوین‌ها با پشتوانه پول فیات به پذیرش گسترده Bitcoin کمک خواهد کرد.

این خبر بعد از اصلاح قیمت BTC از اوج خود تا ۴۳۰۰۰ دلار منتشر شد. در زمان نگارش این خبر قیمت این ارز دیجیتال ۴۹،۱۴۱ دلار است که نسبت به روز گذشته حدود ۵٪ افزایش قیمت داشته است.

بر اساس نظر متخصصین این حوزه، قانون گذاری بین‌المللی می‌تواند اتفاقات زیادی را برای سرمایه‌گذاران سازمانی رقم بزند. ربکا پترسون معتقد است که قانون‌گذاری‌ها برخی از بزرگ‌ترین مشکلات ارزهای دیجیتال مانند نوسانات بالا و نقدینگی پایین آن را از بین می‌برند.

در جمع‌بندی این گزارش به نقل از فیلسوف بزرگ شوپنهاور اشاره شده است:

حقیقت همیشه از سه مرحله عبور می‌کند؛ ابتدا آن را به سخره می‌گیرند، سپس با آن مخالفت می‌کنند و در نهایت، آن را به عنوان یک واقعیت بدیهی می‌پذیرند.

تحولات مثبتی که سرمایه‌گذاران سازمانی در برابر مشکلات بزرگ بیت کوین داشته‌اند به خوبی این نقل قول را تایید می‌کند. بانک‌های متعددی از همان ابتدا با ارائه ارز دیجیتال BTC مخالفت می‌کردند. با این حال رشد چشمگیر Bitcoin بسیاری از مخالفان آن را به تجدید نظر وا داشته است. بسیاری از بانک‌ها و شرکت‌ها خدمات بیت کوین را برای معاملات بین‌المللی ارائه می‌دهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا