ارز دیجیتال

من در مورد بیت کوین اشتباه کردم

پیتر شیف (Peter Schiff) یکی از مخالفان بیت کوین و حامیان طلا گفت که در مورد نرسیدن قیمت بیت کوین به ۵۰ هزار دلار اشتباه کرده است اما رمز ارزها را بزرگترین حباب همه دوران‌ها خوانده است.

پیتر شیف، اقتصاددان مشهور، طرفدار طلا و یکی از مخالفان سرسخت بیت کوین، اعتراف کرد که در مورد نرسیدن بیت کوین به ۵۰۰۰۰ دلار اشتباه کرده است.

بیت کوین برای اولین بار در تاریخ از مرز ۵۰۰۰۰ دلار گذشت

برای اولین بار از زمان پیدایش، بیت کوین به سقف ۵۰ هزار دلار رسیده است. قیمت افزایش بیشتری نیز یافته و به ۵۱۳۰۰ دلار نیز رسید. این نقطه عطف تاریخی همچنین بدان معنی است که سرمایه گذاران BTC تنها در سال ۲۰۲۱ شاهد بازده ۷۲ درصدی بوده‌اند. اگر به سقوط اواسط ماه مارس، دوره زمانی که قیمت به پایین‌ترین میزان خود در سال ۲۰۲۰ رسیده بود، بنگریم این عدد به ۱۲۰۰٪ افزایش می‌یابد.

در حالی که جامعه این رویداد را جشن می‌گیرد ، لازم به ذکر است که در مسیر رسیدن به ۵۰ هزار دلار راه بسیار سختی پیموده شده است. همین یک ماه پیش، قیمت بیت کوین در کمتر از ۴۸ ساعت از ۴۱۴۵۰ دلار به ۳۰۲۶۱ دلار رسید، و میلیارد ها موقعیت لوریج را لیکویید کرد و بسیاری از تریدرها را شکه کرد.

کسانی که این رمز ارز برتر بازار را در این موقعیت حفظ کردند هم اکنون پاداش خود را با رسیدن به ۵۰ هزار دلار دریافت کردند. اما هستند کسانی که هنوز هم آن را حباب می‌دانند.

پیتر شیف اشتباه خود را قبول کرد اما مجددا به انتقاد از بیت کوین پرداخت

در سال ۲۰۱۹، شیف در توییتر با توماس لی، تحلیلگر ارشد مشاوران Fundstrat Global به بحث و انتقاد از بیت کوین پرداخت. لی در مقاله‌ای که در آن شیف پیش بینی جسورانه‌ای درباره طلا در سال ۲۰۲۱ انجام داده بود، اظهار نظری کرد. در آن زمان، او گفت بود که این فلز گرانبها ظرف دو سال به ۵ هزار دلار خواهد رسید. اما این پیش‌بینی بعد از گذشت ۹ سال از آن حتی به نزدیکی آن هم نرسیده بود. شیف با دفاع از خود، لی را به دلیل پیش بینی ناموفق درباره BTC  در سال ۲۰۱۸ مورد حمله قرار داد و اظهار داشت:

طلا در نهایت ۵ هزار خواهد شد. اما بیت کوین هرگز ۵۰ هزار را نخواهد دید.

امروز این اقتصاددان گفت که اشتباه کرده است. او در این باره گفت :

من اشتباه کردم. حالا بیایید ببینیم چه مدت در بالای ۵۰ هزار خواهد ماند یا چه تعداد از هولدرها به اندازه کافی هوشمند هستند که می‌توانند آن را در اینجا بفروشند

البته او پیتر شیف نخواهد بود اگر که در آخر به همه یادآوری نکند که بیتکوین یک حباب است و برای همیشه باقی نخواهد ماند. او در توییتر خود نوشت:

دارایی مالی هنگامی حباب می‌شود که قیمت آن هیچ ارتباطی با ارزش فعلی آن یا انتظار منطقی از ارزش آتی آن نداشته باشد و دلیل ورود سرمایه‌گذار بدلیل افزایش زیاد قیمت و ترس کم از ضرر باشد. با قیمت ۵۰ هزار دلار بیت کوین بزرگترین حباب دنیا است

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا