ارز دیجیتال

آپارتمان‌های تهرانسر چند؟

تهرانسر یکی از محله‌های غرب تهران در منطقه۲۱ شهرداری است؛ این محله به ۴قسمت تقسیم می‌شود که به نام‌های تهرانسر شمال، مرکزی، شرقی و غربی شهرت دارد؛ فرودگاه مهرآباد در نزدیکی این محله قرار دارد؛ بنابراین می‌توان حدس زد که به دلیل آلودگی صوتی ناشی از پروازها، هر چه فاصله خانه از فرودگاه بیشتر باشد، قیمت مسکن بالاتر و هرچه این فاصله کمتر شود، قیمت مسکن نیز پایین‌تر خواهد بود.

قیمت مسکن در محله تهرانسر غالبا از متوسط قیمت مسکن در تهران پایین‌تر است اما واحدهایی که قیمتی بالاتر از متوسط قیمت مسکن در تهران داشته باشد نیز در این محله معامله می‌شود؛ واحدهایی که در تهرانسر شمالی و مرکزی معامله می‌شود نیز قیمتی بالاتر از سایر نقاط این محله دارد.

یک کارشناسان مشاور املاک فعال در محله تهرانسر گفت: قیمت واحدهای تهرانسر برای واحدهای نوساز و یا قدیمی‌تر متفاوت است؛ واحدهای نوساز این محله در بازه متری ۲۵ تا ۳۰میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود؛ قیمت واحدهای قدیمی‌تر نیز در محدوده ۱۸میلیون تومان در هر متر مربع به فروش می‌رسد که براساس شرایط ملک، مالک و خریدار این قیمت بالاتر و پایین‌تر خواهد بود.

به گفته وی یک واحد آپارتمان ۱۲۵متری و نوساز در نفت جنوبی متری ۲۶میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است؛ همچنین قیمت یک خانه ۹۰متری و ۵سال ساخت در بلوار لاله نیز ۲۵میلیون تومان در هر متر مربع اعلام شد. مالک واحدی ۸۱متری و ۲۰سال ساخت در این محله قیمت واحد را متری ۲۰میلیون تومان اعلام کرد.

وی در پایان عنوان کرد: قیمت مسکن طی ماه‌های اخیر به علت رکود حاکم در بازار کاهشی داشته است، پیش از این واحدهای نوساز با قیمتی بالای ۳۰میلیون تومان در هر متر مربع نیز قیمت‌گذاری می‌شد؛ اما اکنون این طور نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا