بازارهای داخلی

تحریم‌ها در سال آینده شکست‌ می‌خورد/ واکسیناسیون کرونا به سرعت ادامه خواهد یافت

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر دوشنبه در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های سرمایه گذاری عشایر و روستایی و پروژه‌های ملی وزارت کار افزود: فردا ۲۱ بهمن روزی است که واکسیناسیون در ایران آغاز می شود که روز مبارکی است. این طرح طبق سندی که ستاد ملی کرونا آن را به تصویب رسانده و ابلاغ کرده است، به سرعت ادامه پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: امیدواریم سال آینده برای مردم در مقابله با این ویروس سال بهتری باشد و هم با تلاش‌هایی که ملت انجام دادند از لحاظ تحریم هم – که البته شکست خورده است-  شرایط بهتری مردم خواهند داشت.

رییس جمهوری با تبریک دهه فجر از افتتاح طرحهای متنوع در روستاهای کشور ابراز خرسندی کرد و گفت: افتتاح و رونمایی از ۱۴۲ هزار طرح در آغاز این برنامه و طرح های بعدی به معنای آن است که امروز تحول بسیار خوبی را در روستاهای کشور شاهد هستیم.

روحانی با بیان این که همه دولت‌ها از آغاز پیروزی انقلاب تا امروز به روستاییان کمک کردند، افزود: دولت تدبیر و امید یک کار فوق العاده نسبت به روستاییان در برق، آب و گاز، راه‌ها، ساخت مدارس و به خصوص در بخش بهداشت، ارتباطات، بوم‌گردی و صنایع دستی انجام داد. امروز بسیاری از روستاییان ما به سیستم اینترنت متصل هستند و می‌توانند از سیستم هوشمند استفاده کنند.

رییس دولت تدبیر و امید با اشاره به اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه آبادی روستاها گفت: آنچه ما در اواخر دولت یازدهم احساس کردیم مساله اشتغال روستایی بود. البته طرح‌های گردشگری در روستاها بسیار تاثیرگذار بود. در بخش کشاورزی حرکت بسیار خوب و تاثیرگذاری در روستاها انجام شد. علاوه بر این ارائه خدمات در روستاها به خصوص در زمینه گازرسانی بیشتر شده بود.

وی با بیان اینکه در این ۷ سال و نیم بیش از کل تاریخ ایران گاز به روستاها رسیده است، گفت: تا روز آغاز دولت یازدهم ۱۴ هزار روستا گاز داشتند و امروز این تعداد به ۳۲ هزار روستا رسیده است. بنابراین کار بسیار بزرگی در زمینه گاز، آب و برق و بخصوص در زمینه بهداشت و ارتباطات و راه صورت گرفته است.

روحانی با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال در روستاها گفت: اواخر دولت یازدهم با اجازه رهبری یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای کمک به اشتغال روستاییان در نظر گرفتیم. روند تصویب آن در مجلس طول کشید و در دولت دوازدهم و در سال ۹۶ این کار شروع شد.

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز طرح وام‌های روستایی سه ساله شده است، اظهار کرد: در طول این سه سال ۲۰ هزار میلیارد تومان وام در اختیار روستاییان در بخش کشاورزی، ‌ صنایع دستی، خدمات و صنایع کوچک و بخش‌های دیگری در روستاها قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در این مدت حرکت‌های خوبی در زمینه کشت‌های گلخانه‌ای و پرورش آبزیان و بوم‌گردی صورت گرفته است. اگر چه بوم‌گردی و گردشگری در سال ۹۹ دچار مقداری مشکل شد که امیدواریم سال آینده جبران شود.

روحانی با بیان اینکه طرح اشتغال روستایی در روستاها کار خوب و لازمی بود، اظهار کرد: امروز شاهد هستیم که طرح‌های بسیار زیادی انجام گرفته است و همانطور که اعلام شد ۲۶۲ هزار اشتغال در سایه این طرح در روستاهای ما انجام گرفته است.

رییس‌جمهوری در پایان برای روستایییان و همه مردم به ویژه در این ایام شاد دهه مبارک فجر آرزوی موفقیت کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا