ارز دیجیتال

مسائل قانونی برای ریپل دردسرساز است

طبق اعلان صرافی اوراق مشتقه ارزهای دیجیتال PrimeXBT در تاریخ ۱ فوریه، این صرافی در تاریخ ۱۵ فوریه به حذف توکن XRP از فهرست خود خواهد پرداخت. در نتیجه، دو جفت ارز XRP/USD و XRP/BTC از این صرافی حذف خواهند شد.

کاربران صرفی PrimeXBT از تاریخ ۵ فوریه دیگر نمی‌توانند وضعیت‌های معاملاتی جدید بر اساس توکن XRP ایجاد کنند. کاربران تا تاریخ ۱۰ فوریه (۲۲ بهمن) می‌توانند وضعیت‌های معاملاتی خود را پایان دهند.

صرافی PrimeXBT که در کشور سیشل واقع است، یکی از بزرگترین صرافی‌های معاملات اوراق مشتقه با بیش از ۱.۱۲ میلیارد دلار حجم معاملات روزانه است. دو جفت ارز XRP/USD و XRP/BTC مجموعا بیش از ۵۱ میلیون دلار از حجم معاملاتی این صرافی را شامل می‌شوند.

حذف توکن XRP به اتفاقات مهم پیرامون شرکت ریپل لبز، صادرکننده توکن XRP مرتبط است.

ریپل در اواخر ماه دسامبر و به دلیل شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به دادگاه کشانده شد. هفته گذشته، ریپل جوابیه رسمی خود را به دادگاه ارائه داد.

صرافی‌های کوین‌بیس، بیت‌استمپ، Binance.US و چند صرافی دیگر به دلیل مسائل قانونی به حذف توکن XRP پرداخته‌اند.

کاهش قیمت XRP

اوایل امروز، توکن XRP با نوسان شدیدی مواجه شد و بیش از ۵۱ درصد از رکورد قیمت ۰.۷۵ دلاری خود را از دست داد.

قیمت XRP - حذف توکن XRP

این نوسان غیرعادی به احتمال زیاد به گروه‌هایی مرتبط است که قیمت توکن را دستکاری می‌کنند.

اطلاعات Cointelegraph Markets و TradingView نشان می‌دهد که نوسان شدید قیمت XRP در روز دوشنبه، ساعاتی پس از آن رخ داد که گروه Wallstreetbets به خرید این توکن اقدام کردند. ممکن است جریان رشد قیمت XRP یک پامپ و دامپ ساختگی بوده است تا عده ای از این جریان سود خود را کسب کنند.

قیمت توکن XRP پس از آنکه به ۰.۷۵ دلار رسید با کاهش قیمت سریعی مواجه شد و با ریزش تقریبا ۵۱ درصدی به ۰.۳۷ دلار رسید.

در حال حاضر قیمت XRP تقریبا ۰.۳۷ دلار است و نوسان‌های شدید هم‌چنان در بازه‌های زمانی کوتاهتر وجود دارد.

منتقدان این آلتکوین بحث‌برانگیز در ابتدا هشدارهایی در خصوص خطرات سرمایه‌گذاری در آن بیان کرده بودند. کیث وارینگ (Keith Wareing) از تحلیلگران Cointelegraph Markets در این خصوص گفته است:

اگرچه طرفداران متعصب XRP در خصوص انتقاد از این توکن عصبانی می‌شوند، اما برای کسانی که این ارز دیجیتال را با قیمت ۰.۷۵ دلار خریده‌اند متاسف هستم.

در این بین، XRP تنها ارز دیجیتال مورد هدف گروه ردیت نبوده و قیمت دوج کوین نیز افزایش چشمگیری داشته است.

در حال حاضر قیمت DOGE به حدود ۰.۰۳ دلار رسیده است. اشاره ایلان ماسک به دوج کوین طی مصاحبه روز یک‌شنبه، عملکرد آن را از سایر آلتکوین‌ها جدا کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا