ارز دیجیتال

رشد ۴۴ درصدی قیمت XRP

پس از آنکه توجه اعضای گروه سرمایه‌گذاری حاضر در ردیت (Wallstreetbets) از دوج کوین به سمت XRP معطوف شد، قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ درصد افزایش یافت.

قیمت XRP در ساعات اولیه ۳۰ ژانویه دستخوش افزایش ۸۶ درصدی شد، زیرا چهارمین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار به کوین جدید مورد توجه Wallstreetbets تبدیل شده است.

اطلاعات Cointelegraph Markets و TradingView نشان می‌دهد که قیمت XRP از ۰.۲۸ به ۰.۵۱ دلار رسید و سپس فروش عمده آن منجر به کاهش قیمت به ۰.۴۱ دلار شد.

قیمت XRP

به نظر می‌رسد که شرایط عجیب هفته گذشته که باعث افزایش قیمت سهام گیم‌استاپ، AMC و دوج کوین توسط Wallstreetbets شد به آخر هفته گذشته نیز ادامه یافته و قیمت استلار (XLM) و XRP را افزایش داده است.

قیمت DOGE پس از افزایش بیش از ۸۰۰ درصدی، با ۷۱ درصد کاهش از رکورد ۰.۰۷۸ دلار در تاریخ ۲۹ ژانویه مواجه شده است. اطلاعات The TIE نیز نشان می‌دهد که روند صعودی قیمت XRP با افزایش تعداد توییت‌های مرتبط با آن مصادف شده است.

مقايسه قیمت XRP و تعداد توييت ها

استلار نیز توجه satoshistreetbets (بخش مخصوص ارزهای دیجیتال Wallstreetbets) را به خود جلب کرده است. این موضوع باعث افزایش قیمت ۶۴ درصدی این ارز دیجیتال در تاریخ ۲۷ ژانویه شده است و قیمت آن را به ۰.۳۸ دلار رساند. هرچند سپس اصلاح قیمت منجر به کاهش ارزش استلار به ۰.۳۱۸ دلار شد.

مسائل حقوقی XRP مانعی بر سر راه روند صعودی آن

طی چند ماه گذشته، قیمت XRP به دلیل شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار از ریپل، کاهش شدیدی داشته است.

کمیسیون SEC مدعی شده است که شرکت ریپل، ارائه غیرقانونی اوراق بهادار را انجام می‌دهد، زیرا ریپل هم‌چنان به صورت دوره‌ای به فروش توکن‌های XRP از خزانه خود می‌پردازد.

اخیرا ریپل درخواست اجرای قانون آزادی اطلاعات را ارائه داده است. این شرکت تقاضا کرده است که چرا اتر یک اوراق بهادار به حساب نمی‌آید.

ریپل بیان کرده است که این نهاد دولتی مشخصا دو ارز دیجیتال محبوب خود را برگزیده است و سایر صنعت در حال رشد و منسجم را نادیده گرفته است.

عملکرد XRP مستقل از ریپل است

افزایش امروز قیمت XRP با ارائه دفاعیه در مقابل شکایت کمیسیون SEC مصادف شده است. اگرچه این موضوع ممکن است باعث شود که بسیاری از افراد فکر کنند این دو موضوع با یکدیگر ارتباط دارند، اما یکی از طرفداران XRP در توییتر به اسم XRPcryptowolf گفته است که این افزایش قیمت نشان می‌دهد که عملکرد XRP می‌تواند مستقل از عملکرد ریپل باشد.

چندین سال است که ریپل به دستکاری قیمت XRP متهم شده است، اما ریپل دائما این ادعا را رد و بیان کرده است که عملکرد XRP مستقل از ریپل است. هرچند ریپل به صورت دوره‌ای، مقدار قابل توجهی XRP می‌فروشد و مدعی است که از سود حاصل از این فروش‌ها برای توسعه زیرساخت‌های خود بهره می‌برد.

وقوع مجدد نقدشوندگی‌ها

همانند سایر ارزهای دیجیتال، قیمت XRP نیز چند ساعت پس از افزایش ۸۰ درصدی، به دلیل نقد شدن وضعیت‌های معاملاتی کاهش یافت. این موضوع به دلیل آن است که دارندگان XRP به امید دستیابی به قیمت‌های بالاتر، هم‌چنان دارایی‌های خود را حفظ کرده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا