اقتصادی

سخن امام درباره آب و برق مجانی محقق شد/ سالانه ۲۵۰۰مگاوات برق جدید به مدار وارد شد

حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، صبح امروز (یکشنبه ۱۲ بهمن) در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملّی وزارت نیرو با تبریک آغاز دهه فجر، با اشاره به ورود امام(ره) به میهن و سخنرانی تاریخی ایشان در بهشت زهرا گفت: قسمتی از سخنان امام (ره) توسط برخی خناسان دنبال می‌شد و آن سخن این بود که ما کاری می‌کنیم که آب و برق برای مستضعفین مجانی شود.

وی اظهار داشت: خناسان همیشه می‌گفتند چه شد تحقق سخنان امام خمینی در بهشت زهرا، و دولت امروز افتخار می‌کند که این کار را انجام داده است آن هم در سایه تلاش وزارت نیرو و نفت.

روحانی ادامه داد: امروز توانستیم بگوییم برای افرادی که مصرف بسیار کمی دارند که به‌طور طبیعی از اقشار کم درآمد هستند هم برق و هم آب و گاز مجانی است و همه آن پیش‌بینی‌های امام در تاریخ تثبیت شد و درست از آب درآمد و بسیار کار جالب توجهی بود که یک شعار زشتی که خناسان در دست گرفته بودند پایان داده شد و معلوم شد که دولت جمهوری اسلامی حامی مستضعفان در تاریخ است.

رئیس‌جمهور با اشاره به افتتاح‌ طرح‌های وزارت نیرو در دو استان کشور گفت: خوشحالیم که علی رغم اینکه امسال سال سختی به خاطر تحریم و کرونا بود، در عین حال شعار جهش تولید روی زمین نماند و از ابتدای سال در هر هفته افتتاح‌های بسیار مهمی داشتیم و خود وزرا و استانداران در استان‌ها افتتاح‌های فراوانی داشتند و به یک معنا در حد امکان امسال واقعاً سال جهش تولید بود.

روحانی با اشاره به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ گفت: مبادا این انتخابات که با مشارکت خوب مردم برگزار خواهد شد، باعث شود اخلاق و معنویت را خدای ناکرده زیر پا بگذاریم. همه ما باید برادرانه در کنار هم باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا