اقتصادی

هزینه خانوار شهری در دی ماه بیش‌تر افزایش یافت

 مرکز آمار وضعیت تورم دی‌ماه را به تفکیک استان‌های مختلف اعلام کرد.

بر این اساس عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور به ٢٨٥,٧ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٨ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان زنجان با ٣.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌های مازندران و قم با ٠.٧ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تور نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ٤٦.٢ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کردستان (٥٥.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم  (٤١.٥ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به عدد ٣٢.٢ درصد رسید که بیشترین آن مربوط به استان هرمزگان (٣٦.٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان مرکزی (٢٨.٨ درصد) است.

001

خانوارهای شهری

همچنین در دی ماه ١٣٩٩ تورم ماهانه برابر با ١.٩ درصد بوده‌است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری نیز مربوط به استان زنجان با ٣.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­های گلستان، قم و مازندران با ٠.٧ درصد افزایش است.

تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای شهری کشور ٤٥.٥ درصد است و بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان کردستان  با ٥٥.٤ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم ٤١.٥ درصد است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه سال جاری نیز برای خانوارهای شهری به عدد ٣٢.٢ درصد رسید که بیشترین آن مربوط به استان هرمزگان  ٣٦.٢ درصد و  کمترین آن  مربوط به  استان‌های  آذربایجان غربی و مرکزی٢٨.٦ درصد است.

002

خانوار روستایی

در دی ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی به ۳۰۱.۳ رسید که حاکی از تورم ماهانه ۱.۷ درصدی است.  در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان زنجان با ۳,۳ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌های گیلان و مرکزی با ۰.۵ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای روستایی ۴۹.۸ درصد بوده و بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان همدان (۶۱ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان‌وبلوچستان (۴۰.۷درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی‌ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای روستایی به عدد ۳۲.۵ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه نیز مربوط به استان‌های یزد و بوشهر(۳۷.۸ درصد) و کمترین آن مربوط به استان خوزستان (۲۷.۹ درصد) است

003

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا