بازارهای خارجی

افزایش قیمت نفت

به گزارش رویترز، بر اساس داده‌های صنعتی که نشان داد ذخایر نفت خام ایالات متحده در هفته گذشته به طور غیر منتظره‌ای سقوط کرده و همچنین به دلیل اینکه چین، دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت در جهان، کمترین افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا را در بیش از دو هفته گذشته ثبت کرده، قیمت نفت روز چهارشنبه افزایش یافت.

معاملات آتی نفت خام برنت با افزایش ۳۹سنت یا ۰.۷درصد به ۵۶.۳۰دلار در هر بشکه رسید و به سود اندک خود در روز سه‌شنبه افزود.

معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا نیز ۳۷سنت یا ۰.۷درصد افزایش یافت و با قیمت ۵۲.۹۸دلار در هر بشکه معامله شد و ضرر روز سه‌شنبه خود را جبران کرد.

موسسه نفت آمریکا گزارش کرد که موجودی نفت خام در ایالات متحده، بزرگترین مصرف‌کننده نفت در جهان، ۵.۳میلیون بشکه در هفته منتهی به ۲۲ژانویه کاهش یافته است. با این حال، داده‌ها نشان داد که ذخایر بنزین ۳.۱میلیون بشکه افزایش یافته که بیشتر از حد انتظار بود.

همچنین آمار موسسه نفت آمریکا نشان داد که موجودی سوخت‌های حاصل از تقطیر نفت خام که شامل گازوئیل و نفت گرمایشی است، ۱.۴میلیون بشکه افزایش یافت.

فعالان بازار در حال حاضر منتظر هستند که ببینند وضعیت قرنطینه‌ها در هفته‌ها و ماه‌های آتی چگونه خواهد بود و کشورها در تولید واکسن کرونا تا چه اندازه به موفقیت دست پیدا می‌کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا