بازارهای خارجی

کدام کشورها بیشتر به خرید آنلاین روی آورده‌اند؟

در حال حاضر تجارت الکترونیک در چین بیش از ۵۰درصد خرده‌فروشی جهان در اینترنت را به خود اختصاص داده، اما تجارت آنلاین چین به اینجا ختم نمی‌شود. بر اساس گزارش ارائه شده توسط eMarketer، گسترش تجارت الکترونیک در چین هنوز با سرعت بیشتری نسبت به سایر نقاط جهان انجام می‌شود.

بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰، سهم فروش آنلاین در تمام بخش‌های خرده‌فروشی بیش از دو برابر شده و از حدود ۲۰درصد، پیش‌بینی می‌شود به ۴۴درصد برسد. تجارت اجتماعی، مفهومی متشکل از رسانه‌های اجتماعی، تجارت الکترونیکی و خرید گروهی بوده که در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و سبب افزایش فروش آنلاین شده است.

تجارت الکترونیکی در سایر نقاط جهان رشدی تدریجی داشته است. در بریتانیا و ایالات متحده، سهم تجارت الکترونیکی در کل تجارت خرده‌فروشی، به ترتیب به ۲۷.۵ و ۱۴.۵درصد رسیده، در حالی که میزان آن در آلمان با افزایش حدود ۵۰درصدی، به ۱۱.۲درصد رسیده که ناچیز است.

گفتنی است که با در نظر گرفتن فروش تجارت الکترونیک به عنوان سهمی از خرده‌فروشی و همچنین فروش تجارت الکترونیک نسبت به جمعیت، بریتانیا عملکرد بهتری نسبت به ایالات متحده داشته است. در سال ۲۰۱۹، فروش تجارت الکترونیکی در بریتانیا به ۲.۱میلیارد دلار به ازای هر یک میلیون نفر رسید، در حالی که این رقم برای ایالات متحده تقریبا ۱.۸میلیارد دلار بود.

بحران کووید-۱۹ سبب افزایش سهم فروش تجارت الکترونیکی در کشورهای مختلف شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا