ارز دیجیتال

آنتونی اسکاراموچی در مورد بیت کوین گفت : بیت کوین همان آمازون در اوایل دهه ۲۰۰۰ است

آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci) اقتصاددان آمریکایی و موسس شرکت سرمایه گذاری SkyBridge Capital در مصاحبه اخیرش با پادکست ” the what bitcoin did” بیت کوین را با کمپانی آمازون در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی مقایسه کرد. او در بررسی سناریوهای مختلفی پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین تا ۴۰۰،۰۰۰ دلار بالا برود.

او در این باره گفت:

من فکر می‌کنم که بیت کوین، الان در جایگاه آمازون در سال‌های ۲۰۰۰، ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ قرار دارد. این ارز دیجیتال در بین عموم مردم جای گرفته و یک برنده است اما هنوز در مراحل رشد خود قرار دارد. اگر به سهام شرکت آمازون در سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۲ نگاه کنید، حتما با خود می‌گویید این فرصت طلایی را از دست داده‌ام. سهام آمازون از یک مقدار جزیی تا حجم بازار خیره‌ کننده‌ای افزایش پیدا کرد.

از آنجا که قیمت بیت کوین از ۴۰۰ دلار تا ۲۷۰۰۰ دلار رشد کرد، خیلی‌ها ممکن است بگویند که ” چقدر دیر وارد این بازار شدید!”

من در جواب این عده می‌گویم که خیر، اتفاقا هنوز در ابتدای ماجرا هستیم. دلیل اینکه بیتکوین هنوز به قدر کافی در بین عموم مردم جا نیفتاده، این است که خرید بیت کوین به آن آسانی که دوست داریم نیست. بیت کوین مثل سهام یا یک ETF و یا ملک نیست و هنوز هم حتی در آمریکا قانون گذاری نشده است. در این حوزه اتفاقات زیادی در پیش است. جایی که الان هستیم را دوست دارم، معتقدم الان در یک تقاطع مهم قرار داریم.

توییت اسکراموچی در مورد بیت کوین

در ادامه مقایسه بیت کوین و آمازون، اسکاراموچی گفت که “شرکت جف بزوس، چیزی را از دست نخواهد داد و خود را ثابت کرده است. بیت کوین هم دارد همین کار را می‌کند”. او در ادامه تاکید کرد که اگر در گذشته مقدور بود که به ازای ۵ دلار بتوان ۱۵۰۰۰ BTC خرید (و یا به عنوان مثال یک پیتزا را به قیمت ۱۰,۰۰۰ بیت کوین خرید) هنوز هم دیر نشده است. ما فعلا در مراحل ابتدایی فاز دوم پذیرش برترین ارز دیجیتال قرار داریم.

باور داشته باشید اگر شرکت‌ها و اشخاصی مثل فیدیلیتی، ونگارد، MassMutual و ری دالیو, ۱% به این جنبش وارد شوند، ارزش هر کوین به ۳۰۰,۰۰۰ و ۴۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

اسکاراموچی در ادامه توضیح داد:

ما هم‌اکنون دوره‌های سخت پذیرش بیت کوین را پشت سر گذاشته‌ایم و به قانون گذاری آن نزدیک‌تر شده‌ایم. زیرا دولت از بابت اینکه بیت کوین بتواند جایگزین دلار شود نگران است. این می‌تواند باعث نوسانات بیشتری شود، با این وجود با موضوع ریسک متفاوت است.

وی اینگونه توضیح داد: توجه داشته باشید که نوسان و ریسک متفاوت‌اند. اگر صبور باشید و مسائل فاندمنتال اتفاقات را بفهمید, نوسان پدیده‌ای پذیرفته شده است. اگر فعالیت‌های ۲۳ سال آمازون را در نظر بگیرید و ۵۰% کاهش قیمت آن را قبول کرده باشید و در کنار این مسائل فاندمنتال آن را درک کرده باشید، پس نمی‌توان ادعا کرد که شما در ریسک قرار دارید؛ بلکه تنها باید در نوسانات آن صبر به خرج دهید.

آنتونی اسکاراموچی در انتهای مصاحبه در مورد واکنش دولت‌ها اینگونه توضیح داد:

بعید می‌دانم که دولت‌ بتواند بیت کوین را از میدان خارج کند. بیت کوین هم اکنون عضو زنده‌ای در بدن دنیای دیجیتال است. چه دولت‌ها خوششان بیاید یا نه، همینطور باقی خواهد ماند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا