ارز دیجیتال

بازگشت کیف پول بیت کوین به ارزش ۴ میلیون دلار پس از ۹ سال!

یک دانش‌آموز مدعی شده است که کلید خصوصی کیف پولی که در سال ۲۰۱۱ مقداری بیت کوین در آن هودل شده بود را تصادفا پیدا کرده است. این کیف پول هم‌اکنون معادل ۴ میلیون دلار بیت کوین دارد.

طبق ادعای یک کاربر شبکه اجتماعی ردیت با نام مستعار BitcoinHolderThankU، این شخص در تاریخ ۲۲ دسامبر ( ۲ دی) کلیدهای کیف پولی حاوی ۱۲۷ بیت کوین را بعد از ۸ یا ۹ سال پیدا کرده است. این کاربر در جریان بازار صعودی چند وقت اخیر این دارایی را به فروش رساند.

وی در این خصوص توضیح داد:

من به مدت یک هفته بعد از پیدا کردن کلیدها، به دنبال راه مطمئنی برای فروش این حجم از بیت کوین با کمترین هزینه می‌گشتم. چنذین راه مختلف را بررسی کردم و نهایتا تمام ۱۲۷ بیت‌کوین‌ را در قیمت ۳۳،۴۳۹.۰۲ دلار با ۰.۱۵ درصد کارمزد فروختم. سود خالص من تقریبا ۴.۲۴ میلیون دلار شد.

او می‌گوید که در سال‌های ۲۰۱۱ یا ۲۰۱۲ با شرکت در چند نظرسنجی، تماشای چند ویدئو و کامل کردن چند تسک تصادفی، این کوین‌ها را برای تبدیل به اعتبار برای بازی DarkOrbit به دست آورده است. کلیدهای خصوصی او در واقع هیچوقت گم نشده بود. از آنجایی‌که از کوین‌ها برای خرید در بازی آنلاین استفاده نکرده بود, این کلیدها در حافظه کامپیوتر او به فراموشی سپرده شده بودند.

اگر این کاربر چند هفته بیش‌تر صبر می‌کرد، می‌توانست کوین‌ها را با ارزشی معادل ۱ میلیون دلار بیشتر به فروش برساند. از اوایل ماه دسامبر با افزایش قیمت بیت کوین، رکورد قیمت این ارز دیجیتال تا ۴۱،۰۰۰ دلار بالا رفت. BitcoinHolderThankU می‌گوید اگر این اتفاق مجددا تکرار شود تمام ۱۲۷ BTC را یکجا نخواهد فروخت.

من به مدت ۸ یا ۹ سال بیت کوین‌ها را هودل کرده بودم که از این لحاظ از اکثر کاربران ارزهای دیجیتال بهتر عمل کرده ام. اگر شانس مجددی در این‌باره داشته باشم مطمئنا جور دیگری عمل خواهم کرد.

علی رغم خوش‌شانسی‌اش, این کاربر گفته است که از خریدهای لاکچری دوری می‌کند و قسمت اعظم سرمایه‌اش را به خرید سهام S&P 500 اختصاص می‌دهد و او در ادامه گفت:

من نمی‌خواهم مثل کسانی که در لاتاری برنده می‌شوند و بعد از چند ماه یا چند سال تمام دارایی‌شان را به باد می‌دهند عمل کنم. من همانطور که در ۲۱ دسامبر و روزهای قبل از آن زندگی کرده‌ام، به زندگی عادی و روزمره خود ادامه خواهم داد.

متاسفانه تمام داستان‌هایی که با فراموش یا گم شدن کلیدهای خصوصی شروع می‌شوند پایان خوشی مانند این نخواهند داشت. یک کارمند حوزه IT با دور انداختن لپ تاپ شخصی‌اش در سال ۲۰۱۳ کلیدهای خصوصی‌اش را از دست داد و در نتیجه الان جایی در میان زباله‌های انگلستان، حدود ۲۸۵ میلیون دلار بیت کوین دفن شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا