ارز دیجیتال

افزایش ۱۶۰ درصدی قیمت دوج کوین؛ خبری مثبت برای سایر آلتکوین ها

میم کوین محبوب به اسم DOGE طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قیمت چشمگیری مواجه شده است. تجربه به ما آموخته است که ارتباط و همبستگی بین افزایش قیمت دوج کوین و فصل آلتکوین‌ها وجود دارد.

اگر اتفاقات گذشته را به عنوان یک اندیکاتور در نظر بگیریم، افزایش اخیر قیمت دوج کوین می‌تواند نشانه مشخصی برای افزایش قیمت کل آلتکوین‌ها باشد. دوج کوین کار خود را به عنوان یک شوخی با بیت کوین شروع کرده است.

افزایش قیمت ۱۶۷ درصدی DOGE

اگرچه DOGE به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال برتر بازار از لحاظ ارزش بازار به حساب نمی‌آید، اما بدون شک یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال است. دوج کوین دائما توسط یکی از تاثیرگذارترین افراد جهان یعنی ایلان ماسک مورد اشاره قرار گرفته است. وی حتی به شوخی در توییتر نوشته است که مدیرعامل سابق دوج کوین است.

توییت ایلان ماسک

این ارز دیجیتال طی چند روز گذشته، سود بسیار خوبی را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است. روز گذشته، قیمت این ارز دیجیتال ۰.۰۰۴۶ دلار بود، اما امروز قیمت آن با رشد تقریبا ۱۶۷ درصدی به ۰.۰۱۲۳ دلار رسید. اگرچه اکثر آلتکوین‌ها شاهد کاهش ارزش خود در مقابل بیت کوین بوده‌اند، DOGE عملکرد بهتر از بیت کوین داشته است و بازگشت سود روزانه ۹۵ درصدی نسبت به بیت کوین را ثبت کرده است.

افزایش قیمت آلتکوین‌ها در صورت تکرار تاریخ

معمولا هنگامی که قیمت دوج کوین افزایش چشمگیری داشته باشد، نشانه‌ای از این موضوع است که فصل آلتکوین‌ها نزدیک است.

طبق گزارش CryptoPotato، افزایش قیمت DOGE با افزایش ارزش بازار آلتکوین‌ها مصادف بوده است. این موضوع به ویژه در چند دوره قبلی بازار ارزهای دیجیتال صادق بوده است.

برای مثال، در ماه جولای ۲۰۲۰، قیمت DOGE طی چند روز با افزایش تقریبا ۱۵۰ درصدی از ۰.۰۰۲۲ به ۰.۰۰۵۵ دلار رسید.  اتفاقات بعدی تا حدودی جالب بود.

دوج کوین

در کمتر از دو ماه بعد از افزایش قیمت DOGE، تسلط بازار بیت کوین تقریبا ۱۰ درصد کاهش یافت. این موضوع بدان معنا بود که ارزش بازار آلتکوین‌ها در حال افزایش بوده است. بسیاری از افراد، ماه آگوست ۲۰۲۰ را به عنوان فصل واقعی آلتکوین‌ها در نظر گرفته‌اند.

این نکته قابل ذکر است که عملکرد گذشته بیانگر رفتار و عملکرد آینده یک ارز دیجیتال نیست. هرچند، آلتکوین‌ها اخیرا در صدد حفظ ارزش خود در مقابل بیت کوین بوده‌اند، زیرا تسلط ارز دیجیتال شماره یک بازار به بیش از ۷۰ درصد افزایش یافته است. اگر قیمت بیت کوین ثابت بماند، افزایش قیمت DOGE می‌تواند نشانه‌ای از وقوع فصل آلتکوین‌ها در آینده باشد.

البته باید به این نکته اشار کرد که تمامی مسائل پیرامون قیمت دوج کوین پس از شوخی های ایلان ماسک موسس تسلا به وجود آمد و این کوین به قدری ارزنده نیست که مناسب سرمایه گذاری باشد. برای سرمایه گذاری های خود به حواشی ها اهمیت ندهید و حتما آن پروژه را به درستی تحلیل کنید تا متضرر نشوید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا