ارز دیجیتال

صرافی بیترکس مونرو، زی‌کش و دش را از معاملات خود حذف می‌کند

Privacy Coinها یا ارزهای دیجیتالی که حریم خصوصی افراد را در تراکنش‌ها حفظ می‌کنند زیر تیغ قانون‌گذاران قرار گرفته‌اند. صرافی بیترکس سه ارز دیجیتال مونرو ، زی کش و دش را از لیست معاملاتی خود حذف خواهد کرد.

صرافی بزرگ بیترکس امروز در خبری اعلام کرد که این صرافی امریکایی، سه رمز ارز حفظ حریم خصوصی مونرو با نماد XMR، زی‌کش با نماد ZEC و دش با نماد Dash را در تاریخ ۲۶ دی ماه از لیست دارایی‌های قابل معامله خود حذف خواهد کرد. این خبر را در ادامه مشاهده می‌کنید:

حذف مونرو صرافی بیترکس

این صرافی بزرگ ارز دیجیتال برای تصمیم خود دلیلی ارائه نکرده است. اما ساختار این سه ارز دیجیتال به گونه‌ای است که در دسته Privacy Coinها یا کوین های حریم خصوصی قرار می‌گیرند. تراکنش‌های انجام شده در این سه رمز ارز غیرقابل ردیابی هستند. رمز ارز مونرو اساسا حریم خصوصی افراد را حفظ کرده و تراکنش‌های آن غیرقابل ردیابی است و دو رمز ارز زی کش و دش، امکانی را در اختیار افراد قرار می‌دهد که می‌توانند تراکنش‌هایی انجام دهند که غیرقابل ردیابی باشد.

این ارزهای دیجیتال تحت نظارت قانون‌گذاران و تنظیم‌کننده‌ها هستند. این نهادهای قانونی، این سه ارز دیجیتال را تسهیل‌کننده فعالیت‌های غیرقانونی می‌دانند. به عنوان مثال، دارک نت بازار کاخ سفید که محلی برای فروش محصولات غیرقانونی است، تنها رمز ارز مونرو را به عنوان کانال پرداخت مالی خود قبول کرده است. ردیابی تراکنش‌های شبکه بیت کوین به مراتب آسانتر است.

صرافی بیترکس، التزام به “چارچوب‌های نظارتی” را از جمله دلایل حذف ارزهای دیجیتال ارز لیست معاملاتی صرافی خود اعلام کرده است. در اوایل هفته گذشته نیز صرافی بیترکس، به دنبال شکایت SEC از شرکت ریپل، رمز ارز XRP را نیز از لیست معاملاتی خود حذف کرده است. هرچند شرکت ریپل نیز این ادعای SEC را بی اساس خوانده اما هنوز این پرونده در حال پیگیری است.

واکنش بازار

به دنبال انتشار خبر حذف این ارزهای دیجیتال از صرافی بیترکس، قیمت رمز ارزهای حفظ حریم خصوصی، ریزشی بیش از ۱۰ درصد را تجربه کردند. قیمت رمز ارز مونرو با نماد XMR با ریزش ۱۴.۴ درصدی مواجه شد؛ رمز ارز زی کش با نماد ZEC، ریزش ۱۰.۵ درصدی را به ثبت رساند و رمز ارز دش با نماد Dash، حدودا ۱۱.۸ درصد ریزش کرد.

بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال پیش از این از لیست کردن این ارزهای دیجیتال خودداری کرده بودند. آنها به دلیل جلوگیری از مشکلات احتمالی با نهادهای قانون‌گذار، این ارزهای دیجیتال ردیاب گریز را وارد صرافی خود نکرده بودند. صرافی بیترکس اولین صرافی بود که این اقدام را عملی کرد، آیا دیگر صرافی‌های ارز دیجیتال هم اقدام مشابهی انجام خواهند داد؟

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا