ارز دیجیتال

صرافی Bitstamp کوین XRP را از لیست معاملاتی خود حذف می‌کند!

به دنبال مشکلات ریپل با نهادهای نظارتی امریکا، صرافی Bitstamp اولین صرافی بزرگی است که معاملات و انتقال ریپل را متوقف کرد و این دارایی دیجیتال را از لیست معاملاتی خود حذف خواهد کرد.

صرافی  بیت استمپ در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد که رمز ارز ریپل را از لیست دارایی‌های قابل معامله خود حذف خواهد کرد. پیش از این برخی صرافی‌های نه چندان مطرح، چنین اقدامی را انجام داده‌اند اما صرافی Bitstamp اولین صرافی رمز ارز بزرگ بازار ارزهای دیجیتال است که ریپل را از صرافی خود حذف خواهد کرد. Bitstamp هفتمین صرافی بزرگ از نظر حجم معاملات است. صرافی بیت استمپ در اطلاعیه خود گفته که از تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۲۱ برابر با  ۱۹ دی ماه ۱۳۹۹ کاربران امریکایی این صرافی اجازه ترید و یا انتقال ریپل به این صرافی را نخواهند داشت:

با توجه به شکایت اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا (SEC) علیه ریپل که ادعا می‌کند ریپل یک اوراق بهادار است، ما قصد داریم تمام معاملات و همچنین انتقال ریپل به صرافی Bitstamp را برای کاربران امریکایی خود در تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۲۱ متوقف کنیم. ما وضعیت این پرونده را دنبال خواهیم کرد و متناسب با احکام صادر شده، تصمیم خواهیم گرفت.

حذف ریپل از صرافی بیت استمپ

ریپل در روزهای گذشته با طرح شکایت از طرف کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا، در وضعیت بسیار نابسامانی قرار گرفته است. این شکایت در روز سه شنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۹ مطرح شد و قیمت این ارز دیجیتال به شدت تحت تاثیر این اتفاق، ریزش کرد. صرافی بیت استمپ اولین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در جهان است که تصمیم به حذف ریپل از صرافی خود کرده است (این تصمیم تنها برای کاربران امریکایی این صرافی اعمال می‌شود). این شرکت در اروپا و در لوکزانبورگ تاسیس شده است؛ همچنین این شرکت در لندن و نیویورک نیز دفتر رسمی دارد.

تحلیل قیمت ریپل به دنبال این حواشی

قیمت ریپل به دنبال انتشار خبر شکایت SEC در یک روند نزولی بسیار قوی قرار گرفت. قیمت ریپل یک روز قبل از انتشار خبر شکایت SEC در محدوده ۵۰ سنت معامله می‌شد، اما پس از انتشار خبر، قیمت آن تا محدوده ۲۱ سنت کاهش یافت و ریزشی نزدیک به ۶۰ درصد را به ثبت رساند. پس از این ریزش شدید، قیمت ریپل توانست کمی از ریزش قیمتی خود را بازیابی کند و تا محدوده ۳۸ سنت افزایش قیمت را به ثبت رساند. اما دقایقی پس از انتشار اطلاعیه صرافی بیت استمپ، مجددا قیمت ریپل ۱۲ درصد کاهش یافت.

ریزش قیمت ریپل

بدون شک طرفداران این ارز دیجیتال قدیمی بازار، روز ۲۳ دسامبر ۲۰۲۰ را فراموش نخواهند کرد. ۵۲.۹۲ درصد ریزش قیمت تنها در ۲۴ ساعت در این روز رقم خورده است. در ادامه تحلیل بلند مدت قیمت ریپل را که توسط یکی از تحلیلگران بازار صورت گرفته، مشاهده می‌کنیم.

با توجه به نمودار هفتگی قیمت ریپل، این ارز دیجیتال در محدوده دو حمایت مهم قرار گرفته است. حمایت میانگین متحرک ۵۰ و همچنین خط روند صعودی. میانگین متحرک ۵۰ ریپل در محدوده ۲۶ سنت قرار گرفته و برای آن نقش حمایتی ایفا می‌کند. همچنین در نمودار هفتگی، سطح ۴۲ سنت، مقاومت بسیار قوی برای ریپل خواهد بود. ریپل باید پیش از آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی قیمت خود را به بالای ۴۲ سنت برساند و قیمت Close خود را بالای این سطح ببندد.

تحلیل قیمت ریپل

هر چند با توجه به اخبار منفی موجود در پیرامون این رمز ارز، رسیدن قیمت ریپل تا پایان سال ۲۰۲۰ به بالای ۴۲ سنت بعید به نظر می‌رسد. اما تا زمانی که ریپل بالای ۴۲ سنت قرار نگیرد نمی‌توان به صعود قیمت آن امیدوار بود. اتفاقی که نیاز به مومنتوم بالایی دارد که با توجه به نمودار قیمتی و خبر حذف ریپل از لیست معاملاتی صرافی بیت استمپ ، چنین اتفاقی دور از ذهن است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا