ارز دیجیتال

بعضی صرافی‌ها XRP را از فهرست خود حذف کردند! چه چیزی در انتظار ریپل است؟

شکایت اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از شرکت ریپل به روش‌های مختلف به XRP ضربه زده است، به طوری که ۴ صرافی، این ارز دیجیتال را از فهرست خود حذف کرده‌اند.

پس از اعلام اخبار مربوط به اقدامات قانونی کمیسیون SEC که مدعی شده است ریپل به فروش ۱.۳ میلیارد دلار اوراق بدون مجوز پرداخته است، قیمت XRP با کاهش شدیدی مواجه شده است.

اما اوضاع برای این ارز دیجیتال در حال دشوارتر شدن است. کاهش شدید قیمت فقط یکی از مشکلات X‌RP است، زیرا چندین شرکت معاملات ارز دیجیتال سریعا به حذف این توکن پرداخته‌اند تا تحت تاثیر اقدامات کمیسیون SEC قرار نگیرند. این شرکت‌ها به حذف X‌RP از فهرست یا تعلیق پشتیبانی از آن در پلتفرم‌های خود پرداخته‌اند.

در ادامه به بررسی ۴ صرافی که XRP را از فهرست خود حذف کرده‌اند خواهیم پرداخت.

بیت‌وایز

شرکت مدیریت سرمایه ارز دیجیتال بیت‌وایز (Bitwise) چند ساعت قبل اعلام کرد که پشتیبانی از XRP را متوقف کرده است. بیت‌وایز تمام X‌RP موجود در صندوق شاخص ارز دیجیتال خود را نقد کرد و سرمایه حاصل از فروش را به سایر دارایی‌ها اختصاص داد.

بیت‌وایز بر روی هیچکدام از دارایی‌های دیجیتال که به عنوان اوراق بهادار شناخته می‌شوند سرمایه‌گذاری نمی‌کند.

بنابراین، از آنجایی که شکایت SEC مدعی است توکن XRP یک اوراق بهادار است، بیت‌وایز سریعا به فروش وضعیت‌های معاملاتی این دارایی پرداخته است.

صرافی CrossTower

کراس تاور (CrossTower) اولین صرافی ارز دیجیتال است که پس از اعلام شکایت از ریپل، X‌RP را از پلتفرم خود حذف کرد.

این صرافی روز سه‌شنبه اعلام کرد که معاملات XRP را فقط در پلتفرم معاملاتی خود در آمریکا تعلیق خواهد کرد. به دلیل ناگهانی بودن اعلام خبر شکایت از ریپل، کراس تاور به کاربران خود امکان داده است تا مدتی به برداشت X‌RP ادامه دهند.

صرافی OSL

صرافی هنگ کنگی ارز دیجیتال OSL اوایل امروز اعلام کرد که تمام تراکنش‌های XRP شامل معاملات و خدمات پرداخت را در سراسر پلتفرم خود تا برطرف شدن مشکل موردنظر تعلیق خواهد کرد.

این صرافی در توییتر نوشت:

لطفا به این نکته توجه کنید: پیرو اقدام قانونی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا علیه ریپل لبز و ۲ مدیر اجرایی آن، ما تمام خدمات پرداخت‌ و معاملاتی XRP در پلتفرم OSL را تا اطلاع ثانوی تعلیق خواهیم کرد.

صرافی Beaxy

صرافی شیکاگویی ارز دیجیتال بیکسی (Beaxy) نیز به حذف X‌RP از فهرست پلتفرم خود پرداخته است و بلافاصله تمام معاملات این ارز دیجیتال را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است. هرچند، این صرافی هم‌چنان به کاربران خود امکان برداشت XRP را ارائه می‌دهد.

بیکسی بیان کرده است پس از اعلام تصمیم دادگاه در خصوص وضعیت اوراق بهادار بودن یا نبودن XRP، به انجام تراکنش‌های این ارز دیجیتال ادامه خواهد داد.

چه چیزی در انتظار ریپل است؟

XRP_ ریپل_ SEC

اگرچه هیچکدام از صرافی‌های بزرگ اقدامی در خصوص معاملات XRP در پلتفرم‌های خود انجام نداده‌اند، اما این احتمال وجود دارد که سایز نهادهای ارز دیجیتال نیز اقدامات مشابهی نظیر ۴ صرافی فوق اتخاذ کنند.

برد گارلینگهوس مدیرعامل شرکت ریپل این شکایت را حمله‌ای به کل عرصه ارزهای دیجیتال عنوان کرده است. وی در ادامه افزود که ریپل علیه ادعاهای کمیسیون SEC در خصوص X‌RP به مبارزه خواهد پرداخت.

فرانسیس کاپولا (Frances Coppola) یکی از تحلیلگران مالی که در گذشته نیز به انتقاد از توکن XRP پرداخته بود درباره این موضوع گفت:

به نظرم این آغازی بر پایان XRP است. سرمایه‌گذاران هم‌اکنون در حال فروش توکن‌های XRP خود هستند.

قیمت XRP پس از افزایش در ماه نوامبر، کاهش شدیدی داشته و کمتر از یک هفته از ۰.۶۴ به ۰.۳۰ دلار رسیده است.

در این بین، سخنگوی صرافی کوین‌بیس که یکی از بزرگترین صرافی‌ها با ۴۰ میلیون کاربر در سراسر جهان است، بیان کرده است این صرافی در حال بررسی گزینه‌های موجود در خصوص واکنش به شکایت کمیسیون SEC از ریپل هستند.

گلن گودمن (Glen Goodman) یکی از معامله‌کنندگان کهنه‌کار و نویسنده عرصه امور مالی که در چندین برهه به خرید و فروش XRP پرداخته، گفته است:

این پرونده از اهمیت ویژه‌ای برای XRP برخوردار است و حتی می‌تواند برای این ارز دیجیتال مرگبار باشد.

وی افزود:

کمیسیون SEC شوخی ندارد. اگر بخواهد ریپل را برای سایر شرکت‌های ارز دیجیتال درس عبرت کند، تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا در این پرونده پیروز شود و ممکن است XRP از فهرست اکثر صرافی‌های ارزهای دیجیتال حذف شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا