ارز دیجیتال

بیت کوین توانست به قیمت ۲۴۰۰۰ دلار برسد؛ ۳ دلیل برای صعودی بودن این ارز

همان چیزی است که تریدرها انتظار دارند اتفاق افتاد، پس از افزایش بیت کوین به بالاتر از ۲۳۶۰۰ دلار، فشار ۱۳۸ میلیون دلاری به موجب لیکویید شدن قراردادهای کوتاه سبب شد قیمت BTC به ۲۴۲۰۰ دلار برسد.

قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۹ آذر از ۲۴۰۰۰ دلار فراتر رفت و به یک بالاترین رکورد جدید در تاریخ رسید. در Coinbase ، قیمت BTC به ۲۴۲۰۰ دلار رسید و از آن زمان در محدوده ۲۳۵۰۰ تا ۲۳۸۰۰ دلار در حال نوسان است. سه عامل باعث افزایش قیمت BTC در کوتاه مدت شد و آن را به بالاترین رکورد خود رساند. این عوامل شامل یک فشار کوتاه مدت بزرگ، سفارشات فروش انباشته با قیمت ۲۳۶۰۰ دلار و واکنش بازار به پیشنهاد قانون‌گذاری کیف پول خصوصی از طرف خزانه داری ایالات متحده بودند.

فشار بسیار بزرگ و رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۳۶۰۰ دلار

طبق اطلاعات سایت Bybt.com، امروز قراردادهای شورت به ارزش ۱۳۸ میلیون دلار لیکویید شدند. نقد شدن گسترده قراردادهای شورت دقیقاً زمانی رخ داد که بیت کوین از ۲۳۶۰۰ دلار فراتر رفت. منطقه ۲۳۶۰۰ دلاری به دلیل سفارشات انباشته فروش در صرافی‌های بزرگ، سطح مقاومت کلیدی بود.

لیکویید شدن

در Bitfinex، سطح مقاومت ۲۳۶۰۰ و ۲۳۸۰۰ دلار، سفارشات فروش زیادی قبل از وقوع رالی صعودی داشت. با شروع افزایش قیمت بیت کوین، باعث شد فروشندگان و قراردادهای کوتاه در محدوده مقاومت ۲۳۶۰۰ تا ۲۳۸۰۰ دلار  دستور فروش خود را کنسل کنند.

بازار تحت تأثیر قانون FinCEN آمریکا قرار ندارد

به طور معمول، یک فشار کوتاه زمانی اتفاق می‌افتد که فروشنده مجبور شود پوزیشن خود را بخرد زیرا قیمت بیت کوین بالا رفته است. این امر باعث می شود که تقاضای خریدار در مدت کوتاهی افزایش یابد، که اغلب منجر به شکست صعودی می‌شود.

در ۲۹ آذر، استیون منوچین، وزیر خزانه داری ایالات متحده، یک پیشنهاد برای قانون‌گذاری در مورد کیف پول‌های خصوصی را اعلام کرد.

این قانون صرافی‌ها را مجبور به پیگیری تراکنش‌های برداشت و انتقال بالاتر از ۳۰۰۰ دلار می‌کند که از سمت  کیف پول‌های خصوصی انجام گرفته است. اگر تراکنش از ۱۰۰۰۰ دلار بگذرد، صرافی‌ها باید مستقیماً آن را به شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) گزارش دهند.

با این حال ، همانطور که تحلیلگران توضیح دادند، این قانون به خودی خود آنچنان که مدیران در ابتدا تصور می کردند، بد نیست. Cointelegraph گزارش داد تا زمانی که این پیشنهاد به قانون تبدیل نشود، قیمت بیت کوین و بازار کریپتو احتمالاً اخبار را نادیده می‌گیرند. جیک چروینسکی مشاور عمومی در کامپاند، گفت:

بیایید یک دقیقه به سمت پر لیوان نگاه کنیم. در این کار نیازی به KYC برای همه تراکنش‌ها از طریق کیف‌پول غیر متصدی ندارد. این ممنوعیت حضانت شخصی نیست. این کار استفاده از یک شبکه بدون اجازه را منع نمی‌کند. واقعاً، می‌توانست خیلی بدتر هم باشد

هنوز هم، با وجود کاتالیزورهای مثبت، در کوتاه مدت، معامله گران معتقدند که بیت کوین می تواند دچار اصلاح شود، و آن هم به دلیل گسترش بیش از حد رالی صعودی است. اسکات ملکر، یک تریدر رمز ارزها، شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین را در نمودار ۴ ساعته مشخص کرد و نشان داد که احتمالاً واگرایی‌های خرسی بیش از حد وجود دارد. او گفت:

من معامله لوریج بلند مدت بیت کوین خود را بسته‌ام. احتمال خرسی شدن بازار وجود دارد اما حتمی نیست. اما اگر فرصتی برای من فراهم شود دوست دارم یک پوزیشن طولانی را امتحان کنم. به خصوص وقتی قیمت حمایت خودم را در بیشترین میزان قدیمی قیمت بیت کوین قرار دهم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا