بازارهای داخلی

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری باید اجرا شود/ تاکید بر لزوم استخدام پرستار

در سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها و روز پرستار، رهبر انقلاب اسلامی به صورت زنده و تلویزیونی برای مردم سخنرانی کرد.

اهم فرمایشات ایشان به شرح زیر است: روز پرستار را که مزین به ولادت حضرت زینب(س) است به همه پرستاران تبریک عرض می‌کنم. امیدوارم خدا توفیقات خود را شامل همه پرستاران کند و خوش عاقبتی و سعادت دنیا و آخرت را نصیب گروه های پرستاری کند.

– به خانواده های گرامی و عزیزی که در این حوادث کرونا عزیزان خود را ازدست دادند تسلیت عرض می‌کنم و برای آن درگذشتگانِ فداکار و مجاهد از خدا تقاضای علو درجات می‌کنم.

– امروز پرستاران در چشم مردم از همیشه عزیزتر و شرافتمندتر هستند.

– پرستاران هم به جسم بیمار کمک می کنند و هم اینکه جان و روح او را آرامش می‌بخشند. در مورد کمک جسمانی که گفتم، باید آن را مهم شمرد. بیماری که نیاز به پرستاری دارد، اگر بهترین پزشک هم در بالین او حاضر شود اما پرستاری نباشد که او را حمایت کند بهبودی دشوار خواهد شد. اگر پرستار نباشد ممکن است معالجه به نتیجه نرسد.

– در باب کمک روحی که گفتیم پرستار غمگسار است، یکی از ارزش های والای انسانی است. در اسلام شفقت، همدلی و مهربانی یکی از دستورات عمده است. پرستاران در این کار روحیه خودشان را آماده می‌کنند و خسته هم می شوند اما تحمل می‌کنند.

– این زیبایی در این سال کرونایی بیشتر خود را نشان داد. پرستاران ما از خودشان حرکاتی نشان دادند و فعالیت هایی کردند که حقیقتا مایه اعجاب انسان می شود. خود پرستاری کار پراضطرابی است و اگر به این اضطراب خطر ابتلا هم اضافه شد، کار را خیلی دشوار می‌کند اما پرستاران این کار دشوارتر را انجام دادند با اینکه جانشان در خطر بود.

– تا قبل از این قضایا، مردم خیلی توجهی به اهمیت کار پرستاری نداشتند اما در قضیه کرونا مردم فهمیدند پرستاری چقدر کار مهمی است بناراین به چشم مردم عزیز و شرافتمندتر از همیشه شدند، اما این کافی نیست. به چشم مردم عزیز هستند اما مسئولان هم تکالیفی دارند.

– من در این زمینه بحث تخصصی نمی‌توانم بکنم و این کار باید درمراکز تخصصی خودش انجام بگیرد. شاید یکی از کارهای لازم الاجرا اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری باشد که این قانون مدت ها قبل تصویب شد و به سود پرستاران است اما اجرا نشده است. البته کارهای دیگری هم وجود دارد. استخدام پرستار هم یکی دیگر از کارهای خوب است.

– من یک زمانی به مسئولان گفتم باید حدود ۳۰ هزار پرستار را استخدام کنید ولی مشکلاتی داشتند و نشد ولی باید این مساله را با جدیت دنبال کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا