ارز دیجیتال

لایحه جدید امریکا: هر استیبل کوین که از فدرال امریکا تایید دریافت نکند، غیرقانونی است!

لایحه جدیدی که به کنگره ارائه شده در تلاش برای کنترل حوزه استیبل کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال است. این لایحه کلیه فعالیت‌ها در بخش استیبل کوین ها را منوط به دریافت تایید فدرال می‌کند. همزمانی این لایحه با سرعت گرفتن مراحل ارائه استیبل کوین Diem فیسبوک، برای فعالان این حوزه جالب است.

آیا استیبل کوین در امریکا غیرقانونی خواهد شد؟

این لایحه که در چهارشنبه شب به کنگره آمریکا ارائه شده است می‌تواند مقررات پولی را برای همه استیبل کوین‌ها نیز اعمال کند. در واقع استیبل کوین ها را در دسته پول‌ها قرار می‌دهد. اگر این لایحه به تصویب کنگره برسد، هرگونه خدمات ارائه شده مرتبط با این نوع از ارزهای دیجیتال بدون دریافت تایید توسط چندین نهاد نظارتی، غیرقانونی خواهد بود:

صدور استیبل کوین یا کوین وابسته به یک دارایی برای تمام افراد غیرقانونی است. هر گونه فعالیت مرتبط با استیبل کوین، اعم از صدور آن، ارائه خدمات مبتنی بر استیبل کوین، هر گونه فعالیت تجاری مرتبط با این حوزه، از جمله فعالیت‌های مربوط به استیبل کوین‌هایی که توسط افراد دیگر صادر می‌شوند، بدون اخذ تایید کتبی قبل از ارائه و پس از عرضه (به طور مداوم) از نهاد بانکی فدرال و بانک فدرال رزرو غیرقانونی خواهد بود.

این لایحه مجلس امریکا تحت عنوان قانون پایدار و با هدف محافظت از مصرف کنندگان در برابر ریسک‌ها و خطرات ناشی از ظهور ابزارهای پرداخت توسط ارزهای دیجیتال مانند لیبرا فیسبوک و دیگر استیبل کوین ها ارائه شده است.

روهان گری حقوقدان و استاد دانشگاه، در مورد این لایحه در توییتر خود توضیحاتی را بیان کرد. گرچه این لایحه در درجه اول استیبل کوین‌هایی که توسط شرکت‌های بزرگ فناوری عرضه شده‌اند را نشانه رفته است، اما ادبیات این لایجه به نحوی است که هر گونه فعالیت در این زمینه را در برمی‌گیرد. این حقوقدان اضافه کرد که این لایحه به دنبال جلوگیری از وقوع خطرات سیستماتیک، مشابه آنچه در سال ۲۰۰۷-۲۰۰۸ رخ داده، است.

یکی از نمایندگان حزب دموکرات که عامل اصلی ارائه این لایحه است، اظهار داشت که این قانون برای محافظت از اقلیت‌ها و سایر گروه‌هایی است که دسترسی به خدمات مالی تنظیم شده ندارند، طراحی شده است.

این لایحه با مخالفت شدید جامعه ارزهای دیجیتال مواجه شده است. مدیر ارشد کوین شیر به توییت نماینده‌ای که این طرح را مطرح کرده، این چنین پاسخ داده است:

ارزهای دیجیتال هزینه خدمات رسانی به مردمی که در طول تاریخ از بخش بانکی حذف شده‌اند را کاهش می‌دهد. با تصویب این قانون، هزینه‌ها برای انطباق پذیری با قوانین پولی، افزایش خواهد یافت. در نتیجه دسترسی بسیاری از افراد که به دنبال محافظت از آنها هستید، به این نوع سرویس‌ها قطع خواهد شد.

مدیر اجرایی Circle در توییتر خود نوشت:

این لایحه یک گام بلند رو به عقب برای فناوری ارزهای دیجیتال در ایالات متحده است. محدود کردن سرعت پیشرفت حوزه بلاکچین و فناوری‌های نوین است.

بسیاری دیگر معتقدند که این لایجه مخالف با روح تمرکززدایی صنعت بلاک چین است.

تمرکز قدرت در جهان غیرمتمرکز؟ نه. ممنونیم! این صنعت برای سال‌ها توانسته آزادی مالی را برای افرادی که به بانک دسترسی ندارند، فراهم آورد. ارزهای دیجیتال این اتفاق را بدون دریافت تایید و مجوز از نهادهای متمرکز رقم زده‌اند. هدفی که قانون‌گذاران با تصویب این لایحه به دنبالش هستند، سالهاست در بازار ارزهای دیجیتال تامین شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا