ارز دیجیتال

۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین هک شده از صرافی بیتفینکس انتقال یافت

سرمایه سرقت شده در هک صرافی بیتفینکس (Bitfinex) امروز ارزشی بیش از ۲.۳ میلیارد دلار دارد و به آرامی در حال جابجایی است.

صرافی بیتفینکس (Bitfinex) در سال ۲۰۱۶ هک شد. در طی این چند سال همواره مقداری از دارایی‌های سرقت شده جابجا می‌شود که امروز ۱۰۰ میلیون دلار انتقال یافت و هنوز مشخص نیست که چه کسی صرافی را هک کرده است.

هک صرافی بیتفینکس

 

تقریباً ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین سرقت شده از هک صرافی بیتفینکس در سال ۲۰۱۶ به تازگی از طریق کیف‌پول‌های ناشناس منتقل شده است. بیش از ۵۰۰۰ بیت کوین از ۱۴ کیف پول منتقل شد. این ۵۰۴۵ BTC، به ارزش ۹۸.۳ میلیون دلار از زمان هک در سال ۲۰۱۶ تا به حال جابجا نشده بودند.

Bitfinex در سال ۲۰۱۶ به دلیل مشکلی در کیف‌پول‌های چند امضایی خود هک شد. ارزش این هک در حال حاضر بیش از ۲.۳ میلیارد دلار است.

این اولین باری نیست که کوین های هک شده انتقال پیدا می‌کنند. در ماه آگوست نیز، حدود ۵.۶ میلیون دلار از کوین‌های مسروقه جابجا شد. انتقال بیت کوین از کیف‌پول‌های ناشناس دیگر نیز ادامه دارد. به بیت کوین‌هایی که سالها منتقل نشده و ناگهان به کیف‌پول‌های دیگر انتقال می یابند به اصطلاح “بیداری” یا awakening می‌گویند.

همچنین به بیت کوین‌هایی که در زمانی ارتباط ساتوشی ناکاموتو با دنیا کریپتو، استخراج ‌شده است، بیت کوین دوران ساتوشی می‌گویند.

این بیت کوین‌های انتقال یافته اما مربوط به هک بوده است و تا به امروز کسی نتوانسته بود آنها را بازیابی کند. صرافی بیتفینکس حتی جایزه ۴۰۰ میلیون دلاری به عنوان پاداش برای هر کسی که بتواند آنها را در تماس با هکرها قرار دهد، پیشنهاد کرده است.

هکرها معمولا در چنین فرصت هایی کوین های هک شده خود را وارد صرافی ها کرده و شروع به فروش آنها می کنند و از آنجایی که حجم فروش آنها بالا است موجب کاهش قیمت آن کوین می شوند. اما آیا در مورد بیت کوین نیز باید منتظر کاهش قیمت باشیم و یا گاوهای بیت کوین به حدی قوی هستند که مانع ریزش قیمت این ارز دیجیتال برتر شوند؟

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا