مسکن

افت ۴۸.۴درصدی حجم معاملات مسکن در شهر تهران/ انتظار کاهش قیمت در بازار مسکن

بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در آبان ماه را منتشر کرد. بر اساس این گزارش میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران به ۲۷ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان رسیده‌است که نسبت به ماه گذشته افزایش ۱.۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد. همچنین نسبت به ماه مشابه سال گذشته، قیمت مسکن در شهر تهران افزایش قیمت ۱۱۸.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

10

آمار منتشر شده نشان می‌دهد که حجم معاملات مسکن در شهر تهران در این ماه برابر چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی بوده‌ که نسبت به ماه گذشته ۴۸.۴ درصد کاهش یافته‌است. همچنین تعداد معاملات در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته ۹.۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

11

طی هشت ماه ابتدایی امسال، مجموع معاملات مسکن به بیش از ۶۸ هزار واحد مسکونی رسیذ که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷۰.۷ درصدی را نشان می‌دهد. با این وجود حجم معاملات هشت ماهه امسال نسبت به سال ۱۳۹۷ کاهش ۵۶ درصدی داشته است.

12

از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران،  منطقه ۵ با اختصاص ۱۲.۱ درصد از حجم معاملات بیش‌ترین استقبال را از سوی افراد داشت‌است . در نقطه مقابل منطقه ۱۹ قرار دارد که با ۱۹ معامله ثبت شده کم‌ترین اقبال به آن وجود داشته‌است.

13

منطقه یک با میانگین قیمت بیش از ۵۵ میلیون تومان به ازای هر متر مربع، گرانترین و منطقه  ۱۸ با میانگین قیمت ۱۲ میلیون تومان ارزان‌ترین منطقه شهر تهران به حساب می‌آیند

14

وضعیت بازار اجاره نیز در ماه گذشته به گونه ای بوده‌است که نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۲۸.۷ درصد  افزایش برای شهر تهران گزارش شده‌است.

15

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا