ارز دیجیتال
موضوعات داغ

آمریکا به دنبال تصویب قانونی است که موجب همکاری بانک ها با موسسات ارز دیجیتال شود

  • هرچند حوزه ارز دیجیتال در ایالات متحده غیرقانونی نیست؛ با این حال قوانین سخت‌گیرانه‌ای در زمینه همکاری میان موسسات مالی و بانکی با این حوزه وجود دارد. خبرها حاکی از آن است که نهاد قانون‌گذار در امریکا به دنبال رفع این محدودیت‌هاست.

دفتر نظارت بر ارز یا به اختصار OCC، به دنبال ایجاد قوانینی است که قانون منع بانک‌ها از ارائه خدمات به برخی از مشاغل که غیرقانونی نیست، را برطرف کند. برایان بروکس، مسئول ارشد OCC، در این زمینه خواستار رفع کامل موانع در این بخش‌ها شد.

قانون گذاری ارزهای دیجیتال در امریکا

در اطلاعیه OCC آمده است که هرچند برخی از کسب و کارها و حوزه‌های اقتصادی در ایالات متحده کاملا قانونی هستند، اما به دلیل مسائل سیاسی، بانک‌ها در عمل اجازه همکاری با این بخش‌ها را نداشته و عموما با این حوزه‌ها همکاری ندارند.  هرچند در این اطلاعیه مستقیما در مورد حوزه ارزهای رمزنگاری شده صحبتی نشده، اما این حوزه نیز شامل این محدودیت است. بروکس در همین زمینه و در مصاحبه‌ای با کوین تلگراف گفت:

در هیچ کجای ایالات متحده، ارز دیجیتال غیرقانونی نیست، اما اگر شرکتی بخواهد در این زمینه فعالیت کند و یا همکاری‌هایی با شرکت‌های این حوزه انجام دهد، نیاز به اخذ مجوزهای بسیار زیادی است. این محدودیت‌ها شامل بانک‌های و موسسات مالی نیز می‌شود. اگر یک بانک یا موسسه مالی بخواهد با یکی از کسب و کارهای حوزه ارز دیجیتال همکاری کند، باید بررسی کنند که این شرکت، تمامی قوانین ایالتی را رعایت می‌کند؟ و تمام تاییدیه‌های لازم را دریافت کرده است؟ این نکته کار را برای بانک‌ها دشوار خواهد کرد.

به دلیل تفاوت عمده میان کسب و کار بانک‌ها و شرکت‌های حوزه ارزهای دیجیتال ، ترکیبی از مقررات نامشخص و عدم اعتبار کافی شرکت‌های حوزه ارزهای دیجیتال باعث شده که بانک‌ها ارائه خدمات به مشاغل رمزنگاری در سراسر جهان را قطع کنند.

برایان بروکس در سابقه خود اداره تیم حقوقی کوین بیس را دارد. او در ماه می ریاست OCC را در اختیار داشت و در آن دوران تلاش بسیار زیادی را برای آشتی دادن حوزه ارزهای رمزنگاری با صنعت بانکداری انجام داد. در واقع، چند نفر از اعضای کمیته خدمات مالی مجلس انتقاد جدی به او داشتند. آنها معتقد بودند که بروکس تمرکز زیادی بر روی ارزهای دیجیتال در دوران شیوع ویروس کرونا داشته است.

با این حال باید دید آیا پیشنهاد چنین قانونی پذیرفته خواهد شد؟ هرچند ارزهای دیجیتال در امریکا غیرقانونی نیست. اما با وضع قوانین جدید، سختگیری کمتری در زمینه همکاری میان بانک‌ها و موسسات مالی با شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال اعمال خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا