مسکن

آپارتمان‌ های جردن چند؟/ کاهش معاملات به یک سوم ماه گذشته!

امانیه محله‌ای در ناحیه دو منطقه سه شهرداری تهران است. قیمت مسکن در این منطقه بالاست و در حالیکه قیمت حداقل قیمت مسکن در بازه مشابه سال گذشته در این محله، از متری ۱۳میلیون تومان شروع می‌شد، این روزها ارزش ارزان‌ترین آپارتمان معامله‌شده متری ۳۳میلیون تومان بوده است.

یک واحد آپارتمان ۱۲۰متری و ۱۷سال ساخت در محدوده پل آفریقا متری ۶۲میلیون و ۱۴۷هزار تومان به فروش رفت. اکثر واحدها در زمان مشابه سال گذشته در این محله تقریبا در بازه قیمتی ۱۵ تا ۳۰میلیون تومان در هر متر مربع معامله شده است، اکنون اکثر واحدها در محدوده قیمتی ۴۰ تا ۶۰میلیون تومان در هر متر مربع معامله شده می‌شود و قیمت مسکن نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

قیمت مسکن برای واحدی ۱۳۴متری و ۲۰سال ساخت در خیابان ولیعصر متری ۵۸میلیون و ۶۹۶هزار تومان بوده است. همچنین یک واحد ۱۰۹متری و ۱۶سال ساخت در همین خیابان متری ۵۳میلیون تومان به فروش رفت.

غالب واحدهایی که در این محله طی یک ماه اخیر معامله شده است، بالای ۲۰سال ساخت بوده و تنها دو واحد نوساز در این محله معامله شد که یکی از آن‌ها گران‌ترین واحد معامله شده در امانیه طی این یک ماه بود. این واحد ۱۱۳متری و نوساز در خیابان مهری متری ۷۲میلیون و ۵۶۶هزار تومان معامله شد.

خانه‌ای ۱۷۱متری و ۲۵سال ساخت در خیابان ارمغان متری ۴۸میلیون و ۶۸۸هزار تومان و واحدی ۹۲متری و ۲۲سال ساخت در خیابان شهید روانپور متری ۵۸میلیون و ۷۷۹هزار تومان به فروش رفت. یک واحد ۳۱۳متری و ۴۴سال ساخت در خیابان ولیعصر نیز متری ۵۴میلیون و ۹۱۶هزار تومان معامله شد.

در پایان لازم به ذکر است؛ حجم معاملات مسکن در محله جردن طی آبان ماه نسبت به مهر ماه کاهش شدیدی داشته و به یک سوم معاملات مهر ماه رسیده است

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا