ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین در صرافی بایننس یک سایه ۸۲۰۰۰ دلاری تشکیل داد؛ آیا خطایی رخ داده است؟

یک سایه (shadow) کندل ۸۲۰۰۰ دلاری در بایننس شکل گرفت که بحث و گمان زیادی به راه انداخته است. آیا یک خطا بوده است؟ یک اشتباه؟ یا آیا خریداری واقعاً مشتاق بیت کوین بوده است؟

قیمت بیت کوین در صرافی بایننس ۸۲۰۰۰ دلار را لمس کرد

در حالی که برخی از ناظران مشتاق بازار منتظر شکست بالاترین قیمت ثبت شده بیت کوین یعنی  حدود ۲۰۰۰۰ دلار هستند، معامله گران در صرافی بایننس که بزرگترین صرافی جهان بر اساس حجم معاملات است – امروز شاهد صعود ناگهانی و باورنکردنی قیمت بوده‌اند.

بیت کوین ۲۰۰۰۰ دلار را پشت سر گذاشت و  خود را به قیمت عجیب ۸۲۰۰۰ دلار رساند. سپس به سرعت دوباره سقوط کرد.

طبق نمودار  جفت ارز بیت کوین/تتر در صرافی بایننس، یک سایه بسیار طولانی در ساعت ۱ بامداد در ۱۷ نوامبر ظاهر شد. بیت کوین کندل سبز خود را با قیمت ۱۶۶۲۶ دلار شروع کرد، با یک سایه یا شادو  ۸۲۰۰۰ دلار را لمس کرد و این کندل ۶۰ دقیقه ای در قیمت ۱۶۶۳۵ دلار بسته شد.

بقیه جفت‌ ارزهای بیت کوین در برابر دلار آمریکا یا دیگر استیبل کوین‌ها مانند (USDC,BUSD,DAI,PAX ,USDT )تحت تأثیر این اتفاق قرار نگرفتند. حجم معاملات در طی این رالی صعودی نیز هیچ ناهنجاری نشان نداد. در واقع حجم زیاد بود، اما هیچ چیز غیر عادی وجود نداشت.

واقعیت چه بود؟
مطمئناً فهمیدن آن دشوار است، اما با توجه به حجم معاملات نسبتاً پایین در این بازه زمانی در مقایسه با افزایش غیر منطقی قیمت به ۸۲۰۰۰ دلار – و اینكه در Crypto Twitter مشکلی ظاهر نشد- به نظر می‌رسد نوعی خطا رخ داده است. البته هنوز مشخص نیست که دقیقا چه اتفاقی باعث تشکیل این سایه شده است.

یک “خطای انسانی” توسط یک معامله گر که به احتمال زیاد یک سری از سفارش‌های بازار را قبل از ۸۲۰۰۰ دلار فعال می‌کرده است. برای رسیدن به چنین قیمتی طبق روال عادی بازار ، مقدار زیادی پول باید دست به دست می‌شد که عملا باعث کاهش نقدینگی جفت ارز می‌شد.

با چنین فرضی، منطقی‌ترین توضیح می‌تواند وجود یک مشکل یا خطا باشد، حداقل چیزی است که به ذهن می‌رسد. البته صرافی بایننس قبلا هم چنین نوسانات عجیبی به خود دیده است.

به عنوان مثال، در تاریخ ۲۸ اکتبر سال ۲۰۲۰، یک کندل کوچک با یک سوپر شادو در قراردادهای دائمی جفت ارز اتر به دلار آمریکا اتفاق افتاد و معاملات را با قیمت‌های خاص و بدون گذراندن مراحل استاندارد تطبیق سفارش فعال کرد.

خبرگزاری Decrypt با صرافی بایننس در مورد شادو ۸۲۰۰۰ دلاری امروز تماس گرفته است اما بایننس هنوز پاسخی در این خصوص نداده است. تریدرها نیز شگفت زده اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا